За 2020 рік прибуток Saudi Aramco впав на 44%

За 2020 рік прибуток Saudi Aramco впав на 44%

Між тим нафтовий гігант зберіг виплату дивідендів в розмірі $75 млрд

За 2020 рік прибуток Saudi Aramco впав на 44%
фото: сайт компанії

Нафтовий гігант Saudi Aramco прозвітував про зниження прибутків на 44% за 2020 рік. Як повідомляє CNBC, гендиректор компанії Амін Насер назвав останні дванадцять місяців одним з найбільш «складних років» в новітній історії.

Saudi Aramco повідомила про чистий прибуток в розмірі $49 млрд у 2020 році, в порівнянні з $88,19 млрд в 2019 році. Результат був трохи нижчим за очікування аналітиків в $48,1 млрд.

Aramco повідомила, що на виручку вплинули нижчі ціни на нафту і її обсяги продажів, а також зниження рентабельності нафтопереробки та хімічної продукції.

Компанія також заявила, що планує скоротити капітальні витрати в 2021 році, і знизила прогноз по видатках приблизно до $35 млрд з діапазону в $40-45 млрд раніше.

Aramco оголосила про виплату дивідендів у розмірі $75 млрд  і залишається найприбутковішою компанією в світі.

Нагадаємо:  американська Exxon Mobil повідомила, що за останній квартал вона втратила $20,1 млрд, а британська нафтогазова BP прозвітувала про свій перший чистий збиток за повний рік за десятиліття. Англо-голландський нафтовий гігант Royal Dutch Shell також повідомив про падіння річного прибутку на 71%. Французька Total прозвітувала про скорочення річного прибутку на 66%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті