США, ЄС, Британія та Канада ввели санкції проти Китаю. Пекін одразу завдав удару у відповідь
Синхронні санкції стали першими за 30 років, коли країни одночасно покарали Китай за порушення прав людини

США, Євросоюз, Великобританія і Канада ввели санкції проти китайських чиновників за порушення прав людини в Сіньцзяні, що стало першою подібною скоординованою дією Заходу проти Пекіна за останні три десятиліття. Як повідомляє Reuters, китайська сторона одразу завдала удару у відповідь і впровадила заходи проти включаючи європейських законодавців, дипломатів, а також заборонили підприємствам з ЄС торгувати з Китаєм.
«На тлі зростаючого міжнародного засудження (Китай – ред.) продовжує здійснювати геноцид і злочини проти людства в Сіньцзяні», – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Міністерство закордонних справ Канади заявило, що «зростаюча кількість свідчень вказує на систематичні порушення прав людини китайською владою з ініціативи держави».
Активісти і експерти ООН з прав людини кажуть, що в таборах в Сіньцзяні перебувають не менше 1 млн мусульман. Активісти і низка західних політиків звинувачують Китай у застосуванні тортур, примусової праці та стерилізації. Китай заявляє, що його табори надають професійну підготовку та є необхідними для боротьби з екстремізмом.
Агентство зазначає, що ЄС першим ввів санкції у понеділок щодо чотирьох китайських чиновників, і однієї юридичної особи. Пізніше аналогічне рішення прийняли Британія та Канада.
Окремо міністри закордонних справ Австралії і Нової Зеландії виступили із заявою, в якій висловили «серйозну стурбованість зростаючою кількістю достовірних повідомлень про серйозні порушення прав людини щодо етнічних уйгурів та інших мусульманських меншин в Сіньцзяні» і привітали заходи, оголошені Канадою, ЄС, Великобританією і США
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].