Прибуток банків скоротився у 2,5 рази з початку року

Прибуток банків скоротився у 2,5 рази з початку року

Водночас рентабельність капіталу банків залишається високою, у порівнянні з іншими країнами – понад 18%

Прибуток банків скоротився у 2,5 рази з початку року
фото: bank.gov.ua

Прибуток українських банків у січні-лютому 2021 року становив 6,49 млрд грн. За перший місяць вони заробили 4,05 млрд грн та 2,44 млрд грн – за другий. Про це свідчать дані НБУ.

Зазначається, що показник 6,49 млрд грн за підсумками двох місяців 2021 року – у 2,45 раза менший показника за відповідний період минулого року (15,87 млрд грн).

За даними регулятора, доходи банків за січень-лютий становили 35,089 млрд грн, витрати – 28,6 млрд грн. Водночас процентні доходи за 2 місяці  – 24,965 млрд грн, процентні виплати – 8,48 млрд грн.

На своїй сторінці у фейсбуці голова Ради НБУ Богдан Данилишин зазначив, що зниження прибутку банків стало результатом кризи в економіці. Як внаслідок епідемії та від’ємної переоцінки вартості ОВДП, так і через зниження ставок за основними операціями, що генерують процентний дохід банків.

«Водночас рентабельність капіталу банків залишається досить високою, у порівнянні з іншими країнами – понад 18%, а його адекватність – перевищує 22% (за нормативного значення >10%). Ліквідність банківської системи (коррахунки та депозитні сертифікати) також продовжує залишатися високою – понад 195 млрд грн (норматив обов’язкового резервування – 53,5 млрд грн), що обумовлює наближеність ставок за короткостроковими міжбанківськими операціями до нижньої межі ставок за операціями овернайт НБУ (5,5%)»  – зазначив він у дописі.

Раніше чистий прибуток банків України у січні 2021 року становив 4,1 млрд гривень. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло