Контейнеровоз, що сів на мілину, заблокував рух Суецьким каналом в обидві сторони

Контейнеровоз, що сів на мілину, заблокував рух Суецьким каналом в обидві сторони

Рятувальна операція може затягнутися на декілька днів

Контейнеровоз, що сів на мілину, заблокував рух Суецьким каналом в обидві сторони
фото www.vesselfinder.com

У південній частині Суецького каналу на мілину сів контейнеровоз MV Ever Given класу Triple E довжиною 400 метрів і шириною 59 метрів, який прямував з Китаю в Роттердам. Як повідомляє DW, при цьому він повністю заблокував рух через канал в обидві сторони. За офіційними даними, внаслідок цього в Суецькому каналі утворився затор з понад 100 суден.

Тайванська компанія Evergreen, яка зафрахтувала контейнеровоз, повідомила, що інцидент стався через погодні умови: в результаті пориву сильного вітру судно відхилилося від курсу і сіло на мілину. Постраждалих немає.

Наразі триває рятувальна операція, яка може затягнутися на декілька днів.

Контейнеровоз MV Ever Given, побудований у 2018 році, вміщує 20 000 морських контейнерів.

Суецький канал є найважливішим маршрутом поставок нафти з Близького Сходу до Європи і США і в цілому одним з найважливіших торговельних маршрутів світу. На нього припадає 10% глобальної морської торгівлі, у 2020 році через нього пройшли майже 19 000 суден.

Після інциденту підвищилися ціни на нафту. Вранці 24 березня один барель північноєвропейського сорту Brent коштував $61,63, що на $0,84 вище, ніж днем ​​раніше. Ціна бареля американської марки WTI зросла на $0,62 до $58,38. Напередодні ціни на нафту знизилися до найнижчої з початку лютого позначки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті