Італія виявила у себе 29 млн доз AstraZeneca – ЗМІ

Італія виявила у себе 29 млн доз AstraZeneca – ЗМІ

Виробник вакцин не попереджав владу ЄС про дози, що зберігалися на його заводі, виробництво якого ще не отримало дозволу від блоку

Італія виявила у себе 29 млн доз AstraZeneca – ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/139280325@N07/25101935305

Італійська влада виявила 29 млн доз вакцини AstraZeneca, які зберігалися на промисловому об’єкті в країні. Про це із посиланням на місцеве видання La Stampa, повідомляє Politico. Ймовірно, ці дози були виготовлені на заводі Halix компанії AstraZeneca в Нідерландах, виробництво якого ще не затверджено в ЄС.

Джерела в ЄС говорять, що ці дози спочатку призначалися для Великобританії, але експорт зупинився після того, як блок ввів механізм обмеження експорту вакцин.

La Stampa повідомляє, що AstraZeneca не повідомила владу про дози, які зберігалися на заводі. Після інспекції заводу Halix комісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон поцікавився, куди будуть направлені дози, вироблені на голландському підприємстві. Він попередив італійську владу про необхідність розібратися в цьому питанні.

Єврокомісія неодноразово критикувала AstraZeneca через недостатні поставки вакцини та недосягнення цілей, встановлених в угоді про попередню закупівлю ЄС. Зокрема, остання обіцянка компанії – доставити в І кварталі цього року 30 млн доз – майже дорівнює кількості, знайденій на заводі Halix.

Виявлення вакцин також збіглось з намірами ЄС ввести нові правила експорту вакцин в такі місця, як Великобританія і США – країни, які або отримують дози, вироблені ЄС, але не відправляють назад вироблені там вакцини, або які щепили більше людей у порівнянні з блоком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті