Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Кабмін створив робочу групу щодо застосування ЄС «вуглецевого податку» до України

Кабмін створив робочу групу щодо застосування ЄС «вуглецевого податку» до України

«Екологічне» мито за імпорт встановлюватиметься залежно від обсягів викидів CO2 під час виробництва

Кабмін створив робочу групу щодо застосування ЄС 	«вуглецевого податку» до України
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів України ухвалив створення робочої групи для консультацій з Єврокомісією про узгодження підходу щодо застосування до України майбутнього «вуглецевого податку» – механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM). Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан.

«Подання Єврокомісією на розгляд Європарламенту та Європейської ради відповідної законодавчої пропозиції очікується до середини 2021 року. Саме тому виникла необхідність єдиного підходу української сторони для комунікації та взаємодії з Єврокомісією в питанні застосування до України CBAM», – написав Мокан.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в рамках робочої групи планується виробити консолідовану позицію української сторони. Робочу групу очолила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, її заступником став заступник голови Мінекономіки – торговий представник України Тарас Качка.

Як повідомлялося, офіційні документи Єврокомісії та Європарламенту припускають, що до третіх країн, з якими у ЄС є Угода про асоціацію або зону вільної торгівлі, буде застосовуватись індивідуальний підхід при впровадженні СВАМ.

CBAM передбачає введення екологічного мита за імпорт продукції в ЄС у залежності від обсягів викидів CO2 під час її виробництва. Ймовірно, механізм буде запущений 1 січня 2023 року в рамках реалізації стратегії Green Deal.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті