СБУ вилучила декілька партій бурштину на понад 11 млн грн

СБУ вилучила декілька партій бурштину на понад 11 млн грн

Незаконний бізнес організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу

СБУ вилучила декілька партій бурштину на понад 11 млн грн
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала діяльність міжнародного угруповання, яке вивозило бурштин за кордон. У ході операції було вилучено декілька партій «сонячного каменю» на понад 11 млн грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Для нелегального вивезення обробленої продукції за кордон ділки використовували «маршрути» через аеропорти «Бориспіль» і «Львів», а також сервіси міжнародної пошти за підробленими товарно-супровідними документами. Встановлено, що незаконний бізнес організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу. До нього він залучив, зокрема, сімох мешканців Рівненської області, які скуповували у місцевих старателів нелегально видобутий бурштин», – йдеться у повідомленні.

Під час обшуків було виявлено:

  • майже 1300 кг бурштину різних фракцій;
  • понад 170 кг готових виробів;
  • технологічне обладнання для обробки бурштину;
  • комп’ютерну техніку та чорнову бухгалтерію із доказами протиправної діяльності.

Зазначається, що з частини придбаної продукції виготовляли ювелірні прикраси на замовлення іноземних клієнтів. Для обробки каміння вони використовували виробничі потужності одного з приватних підприємств в області.

Раніше СБУ припинили роботу «ботоферми», яка розповсюджувала фейкову інформацію про Україну. ЇЇ діяльність фінансувалась з території РФ. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло