Японія схвалила рекордний бюджет на $1 тлрн на 2021 фінансовий рік

Японія схвалила рекордний бюджет на $1 тлрн на 2021 фінансовий рік

Третина коштів буде спрямована на покриття послуг соціального забезпечення, оскільки у складі населення спостерігається збільшення числа людей літнього віку

Японія схвалила рекордний бюджет на $1 тлрн на 2021 фінансовий рік
фото www.flickr.com/photos/redrah12/10290669484

Депутати парламенту Японії схвалили державний бюджет на рекордну суму понад 106 трлн єн ($976 млрд), на новий фінансовий рік, який починається 1 квітня. Як повідомляє Kyodo News, бюджетні статті включають витрати на боротьбу з пандемією, сприяння цифровій трансформації і зусилля в напрямку досягнення вуглецевої нейтральності.

Як і в останні роки, третина від загальної суми, або близько $330 млрд, виділяється на покриття послуг соціального забезпечення, включаючи охорону здоров'я і пенсії для підтримки швидко старіючого населення країни. Це приблизно на $1,4 млрд більше, ніж в попередньому фінансовому році.

Витрати на оборону досягають рекордного рівня сьомий рік поспіль і складають 5,34 трлн єн ($48,7 млрд), оскільки країна намагається зміцнити потенціал в нових областях, таких як кіберпростір і космічний простір. Витрати на національну безпеку включають 33,5 млрд єн ($305,6 млн).

Бюджет, який перевищує 100 трлн єн третій рік поспіль, може ще більше збільшитися, якщо прем'єр-міністр Йосіхіде Суга вирішить сформувати додатковий бюджет для заходів з боротьби з пандемією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті