На довиборах до парламенту у Донецькій та Івано-Франківській областях зафіксували 39 повідомлень про порушення

На довиборах до парламенту у Донецькій та Івано-Франківській областях зафіксували 39 повідомлень про порушення

Основним порушенням була незаконна агітація

На довиборах до парламенту у Донецькій та Івано-Франківській областях зафіксували 39 повідомлень про порушення
Фото: Element5 Digital/Pexels

На довиборах до парламенту зафіксували 39 повідомлень про порушення, у поліції порушили два кримінальні провадження. Про це повідомила пресслужба Національної поліції.

«Найбільше порушень зареєстровано у Івано-Франківській області – 21 і в Донецькій області – 13. Там сьогодні відбувалися проміжні вибори народних депутатів України», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що під час проміжних і повторних виборів депутатів сільських, міських рад до органів поліції надійшло п'ять заяв і повідомлень, пов'язаних з виборчим процесом (по одному – Запорізькій, Закарпатській, Сумській, Львівській та Волинській областях).

У поліції зазначили, що переважно події стосувалися незаконної агітації – 12, підкупу виборців – 5, фальсифікації виборчих документів – 5, незаконних опитувань – 2, фотографування виборчого бюлетеня – 1, звезення виборців – 1, знищення агітаційних матеріалів – 1, спроби виносу виборчого бюлетеня – 1, знищення виборчого бюлетеня – 1 і перешкоджання роботі виборчої комісії – 1.

Також наголошується, що в Донецькій області правоохоронці відкрили два кримінальних провадження за ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більш ніж один раз) Кримінального кодексу України.

Разом із тим, у поліції повідомили, що серйозних порушень виборчого процесу в день голосування не зафіксовано, а поліцейські продовжують нести службу біля дільниць і супроводжувати членів комісій та виборчу документацію до територіальної виборчої комісії.

Довибори до парламенту в окрузі № 50 (Донецька область) проводять через те, що Руслан Требушкін склав депутатський мандат після обрання його мером Покровська Донецької області.

Проміжні вибори народного депутата у 87-му окрузі (Івано-Франківська область) проводять, бо мером Надвірної вже вчетверте обрали Зіновія Андрійовича, якого у 2019 році також було обрано депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу». Він так само подав заяву про складання депутатських повноважень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті