Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Російські хакери, імовірно, зламали пошту міністра внутрішньої безпеки США

Російські хакери, імовірно, зламали пошту міністра внутрішньої безпеки США

Cимволічне значення цієї атаки дуже велике, оскільки ставить під сумнів спроможність усього відомства

Російські хакери, імовірно, зламали пошту міністра внутрішньої безпеки США
фото Shutterstock

Російські хакери, імовірно, завдяки злому IT-компанії SolarWinds отримали доступ до електронних поштових скриньок вищих американських чиновників, відповідальних за безпеку при колишньому президенті США Дональді Трампі.

Серед інших хакери зламали акаунти в. о. міністра внутрішньої безпеки (МВБ) США Чеда Вулфа, який обіймав цю посаду до 11 січня поточного року, а також  співробітників відомства, що займалися кібербезпекою і відстеженням загроз з боку іноземних держав, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство AP.

Агентство відзначає, що про розвідувальну цінності цих кібератак публічно не повідомлялося, проте їх символічне значення дуже велике, оскільки виникло питання, наскільки адміністрація США здатна захищати громадян, компанії і установи по всій країні, якщо вона навіть не в змозі захистити саму себе.

«Атака SolarWinds стала перемогою для наших іноземних супротивників і провалом для МВБ. Йдеться про проникнення на верхні ешелони цього відомства», – заявив сенатор від штату Огайо Роб Портман.

Сам Чед Вулф відмовився коментувати дану інформацію, відзначивши лише, що під час перебування головою МВБ він мав кілька електронних скриньок. Зі свого боку представник міністерства Сара Пек сказала, що в результаті кібератаки були зламані акаунти лише невеликої кількості службовців, і в даний момент МВБ не бачить ознак вразливості інформаційних мереж.

Нинішня адміністрація США на чолі з президентом Джо Байденом обіцяє найближчим часом видати указ про технологічну модернізацію засобів забезпечення кібербезпеки в федеральних відомствах. Раніше Агентству кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) було виділено на ці цілі $650 млн.

Адміністрація Байдена також має намір ввести посаду відповідального за кібербезпекe на національному рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті