Німеччина заборонила вакцинувати людей молодше 60 років препаратом AstraZeneca
Рішення було прийнято після публікації нових даних про потенційні побічні ефекти

Канцлер Ангела Меркель заявила, що Німеччина припинить використання вакцини проти COVID-19 від AstraZeneca для людей молодше 60 років, починаючи з середи, 31 березня. Як повідомляє Bloomberg, відповідне рішення було прийнято після того, як стало відомо про декілька нових випадків серйозних тромбів.
Зміна політики в ФРН, схвалена регіональними міністрами охорони здоров'я, відбулася після публікації нових даних про потенційні побічні ефекти.
Незалежна комісія Німеччини по вакцинації заявила, що щеплення AstraZeneca слід вводити тільки людям літнього віку, оскільки рідкісне згортання крові виявляється переважно у реципієнтів молодше 60 років.
«Це результати, які ми не можемо ігнорувати, – сказала Меркель. – Ми всі знаємо, що вакцинація – це найважливіший інструмент проти коронавірусу, і що в нашому розпорядженні є різні вакцини».
Цей крок Німеччини знаменує собою несподіваний поворот після того, як офіційні особи охорони здоров'я – разом зі своїми європейськими колегами – вперше схвалили використання вакцини AstraZeneca тільки для молодих людей через відсутність даних про людей літнього віку. Пізніше вони порекомендували використовувати препарат для всіх. Раніше цього місяця, низка країн, включно з ФРН, тимчасово призупинили використання вакцини AstraZeneca. Щеплювати населення препаратом компанії знову почали після того, як регулятор Європейського Союзу заявив, що він безпечний.
Німецьке агентство по вакцинах повідомило про виникнення рідкісного згустку крові в мозку у 31 людини, які отримали свою дозу AstraZeneca, дев'ять з них померли. За винятком двох осіб, всі хворі були жінками у віці від 20 до 63 років. За даними Управління громадської охорони здоров'я ФРН (RKI), наразі близько 2,7 млн осіб в Німеччині отримали щеплення Astra.
Європейське агентство з лікарських засобів поінформувало лікарів про останні дані про тромби і внесло поправки в інформаційне повідомлення про вакцину. У ньому говориться, що не можна повністю виключити зв'язок між вакцинацією і утворенням тромбів, включаючи незвичайні випадки, коли у пацієнтів низький рівень тромбоцитів, проблеми зі згортанням крові.
Нагадаємо: днями AstraZeneca перейменувала свою вакцину від коронавірусу в Vaxzevria – тепер назва препарату не містить назви фармкомпанії. Ребрендинг відбувся на тлі скандалу з побічними ефектами і перебоями в постачанні оксфордської вакцини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].