В Китаї шахраї за допомогою діпфейків обманули систему розпізнавання облич на $76 млн
Вони купували фото людей на «чорному ринку» і «оживляли» їх з допомогою додатків

У січні 2021 року Народна прокуратура Шанхая звинуватила двох жителів Китаю в шахрайстві з системою розпізнавання облич – Ву і Чжоу (прізвища Wu і Zhou) з 2018 року обманювали систему перевірки особистості податкової служби та підробляли накладні, повідомляє TJournal з посиланням на South China Morning Post.
Для обману системи шахраї купували на китайському «чорному онлайн-ринку» фотографії у високій якості і підроблені особисті дані.
Це коштує $5-38, пише видання з посиланням на розслідування The Xinhua Daily Telegraph. Сервіси для злому можуть впоратися з державними або приватними системами, які збирають такі дані.
Отримані фотографії Ву і Чжоу обробляли в діпфейк-додатках – вони можуть «оживити» завантажену картинку і зробити з неї відео, створюючи враження, що обличчя кивають, моргають, рухаються і відкривають рот. Такі програми можна завантажити безкоштовно.
Для наступного етапу шахраї купували спеціальні перепрошиті смартфони: під час розпізнавання обличчя фронтальна камера такого пристрою не вмикається, замість цього система отримує заздалегідь підготовлене відео і сприймає його як зображення з камери. Такі телефони коштують приблизно $250.
За допомогою такої схеми шахраї зареєстрували компанію-пустушку, яка могла видавати своїм клієнтам підроблені податкові накладні. За два роки шахраї заробили на цьому $76,2 млн.
Біометрія дуже поширена в Китаї – з її допомогою підтверджують платежі і покупки, перевіряють особистість при оформленні держпослуг і так далі. Але разом з розвитком технології однією з головних проблем в країні став захист даних, відзначає SCMP.
Правоохоронні органи ледве справляються з інсайдерами та брокерами, які збирають і продають дані, пише видання.
З 1 травня в Китаї набирає чинності закон, який обмежує «надмірний» збір особистої інформації: влада визначила список мінімально необхідних даних для 39 категорій додатків. Наприклад, для онлайн-магазинів і доставки продуктів достатньо номера, імені одержувача і користувача, адреси та платіжних реквізитів.
Уряд також підготував законопроект про штрафи за виток даних і зловживання збором особистої інформації – у розмірі до 50 млн юанів або 5% річної виручки компанії.
Нагадаємо, Apple розробила Face ID нового покоління, яка використовує теплову карту обличчя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].