«Газпром» скорочує транзит газу через Україну

«Газпром» скорочує транзит газу через Україну

Країни переходять на нові газогони

«Газпром» скорочує транзит газу через Україну
Фото: pixabay.com

Російський «Газпром» поступово зменшує транзит через Україну внаслідок переходу країн до нових газогонів. Про це написав у фейсбуці глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

«Після запуску Турецького Потоку -1 та 2 транзит до Туреччини, Греції та Болгарії повністю перейшов з України до нових газогонів. А з 1 квітня і постачання газу до Румунії повністю забезпечується зі сторони Болгарії через Турецький Поток -2», – повідомив Макогон.

«Газпром» скорочує транзит газу через Україну

Зазначається, що наразі по південному напрямку через Україну транзит виконується тільки для споживачів Молдови.

«Якщо будуть завершені продовження Турецького Потоку через Болгарію і Сербію, то Газпром переведе і транзит до Угорщини теж через Турецький Потік-2. Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд м3 транзиту щорічно», – додав глава. 

«Газпром» на початку 2021 року скоротив транзит газу через Україну майже на третину.

У липні минулого року повідомлялося, що Україна у 2021 році може втратити 15 мільярдів кубів транзиту газу. Зазначалося, що існують ризики, якщо буде добудований «Північний потік 2», «Газпром» не продовжить транзитний контракт з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло