За 2020 рік Ренійський морський торговельний порт отримав чистих збитків на суму 45 млн грн

За 2020 рік Ренійський морський торговельний порт отримав чистих збитків на суму 45 млн грн

Причини збитку зумовлені зниженням обсягів перевантаження, а також карантинними обмеженнями

За 2020 рік Ренійський морський торговельний порт отримав чистих збитків на суму 45 млн грн
Фото: dumskaya.net

За підсумками 2020 року Херсонський морський торговельний порт отримав чистих збитків на суму 43,3 млн грн, а Ренійський морський торговельний порт – 45,3 млн грн, повідомляє Марлін. 

Причини збитку держпідприємств були зумовлені зниженням обсягів перевантаження, а також карантинними обмеженнями, пов’язаними із COVID-19.

Зокрема, на негативні фінансові результати Ренійського МТП вплинули арешт всіх банківських рахунків та майна, бюджетні економічні санкції та штрафи з ЄСВ.

Як повідомляє видання, у Мінінфраструктури відповіли, що через наявність у Ренійського МТП прострочених боргових зобов'язань за платежами до бюджету Державною податковою службою застосована податкова застава фактично на все ліквідне майно підприємства на загальну суму у 13,7 млн грн.

За 2020 рік прострочена кредиторська заборгованість Ренійського порту зросла до 100 млн грн. За останні декілька років обидва підприємства також отримували збитки.

За результатами 2019 року Херсонський МТП відзвітував про 14,3 млн грн збитків, у 2018 – 10,8 млн грн.

Водночас фінансовий звіт 2019 року Ренійського МТП також завершений із чистим збитком на суму 25,4 млн грн. У 2018 році збиток становив 19,3 млн грн.

Ренійський морський порт є важливим транспортним вузлом України, розташований на стику трьох держав – України, Румунії та Молдови. Херсонський морський порт входить до складу єдиного транспортного комплексу на півдні України.

Раніше уряд ухвалив рішення про визначення меж територій морських торговельних портів Одеси, Ізмаїла, Херсона та Бердянська.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті