«УЕБ» спільно з «Укртрансгазом» відкрила нову опцію торгівлі газом в ПСГ

«УЕБ» спільно з «Укртрансгазом» відкрила нову опцію торгівлі газом в ПСГ

Взяти участь можуть замовники послуг зберігання, що отримали доступ до торгів в установленому «УЕБ» порядку

«УЕБ» спільно з «Укртрансгазом» відкрила нову опцію торгівлі газом в ПСГ
фото: ua-energy.org

«Українська енергетична біржа» («УЕБ») спільно з оператором газосховищ АТ «Укртрансгаз» запустили торгівлю природним газом у ПСГ шляхом купівлі-продажу короткострокових стандартизованих продуктів. Про це повідомляється на сайті біржі.

Торгівля буде здійснюватися в секції короткострокового ринку природного газу ТБ «УЕБ». Взяти участь можуть замовники послуг зберігання, що отримали доступ до торгів в установленому «УЕБ» порядку.

Газ в ПСГ буде торгуватися у вигляді короткострокових стандартизованих продуктів в Енергетичній торговій платформі ТБ «УЕБ» в режимі двостороннього зустрічного аукціону (continuous trading).

Угоди укладаються шляхом метчінгу, а їх виконання здійснюється з допомогою клірингової системи біржі, що інтегрована з системами оператора газосховищ та банку в т.ч. за рахунками ескроу. Перед початком торгів учасники вносять гарантійні внески у розмірі 3% від вартості заявки (забезпечення підписання угод та підтвердження торгових сповіщень), а покупці вносять 100% вартості товару на свій рахунок ескроу.

Біржа обмінюється інформацією з оператором газосховищ щодо замовників послуг зберігання (наявність природного газу, розподіленого робочого обсягу тощо). Після торгів ТБ «УЕБ» направляє торгові сповіщення АТ «Укртрансгаз», а після їх підтвердження здійснює розрахунки між сторонами.

Новий функціонал буде актуальним насамперед для українських компаній, які отримають можливість торгувати газом через платформу УЕБ, суттєво оптимізувавши та скоротивши час на проведення власне торгів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло