Shell інвестувала у виробника екологічно чистого авіаційного палива

Shell інвестувала у виробника екологічно чистого авіаційного палива

LanzaJet розраховує вже наступного року запустити завод, який вироблятиме 10 млн галонів екологічно чистого авіаційного палива на рік

Shell інвестувала у виробника екологічно чистого авіаційного палива
фото twitter.com/lanzajet

Royal Dutch Shell інвестувала в компанію LanzaJet, що спеціалізується на екологічно чистих видах палива. Як повідомляє Bloomberg, нафтогазовий гігант не розрив фінансові умови угоди, однак ці інвестиції свідчать про її триваючу експансію в «зелену» енергетику.

LanzaJet будує завод з виробництва екологічно чистого авіаційного палива (SAF), який вироблятиме 10 млн галонів палива на рік. Очікується, що завод почне працювати з 2022 року.

Основою технології LanzaJet є дані, отримані в ході спільних досліджень з однієї з лабораторій американського Міністерства енергетики. Вони вигадали, як зробити з етанолу авіаційне паливо – синтетичний гас. Технологія LanzaJet дозволяє вловлювати викиди в атмосферу, які виробляють, наприклад, промислові підприємства. Вловлений газ заганяється в спеціальний ємності, де він вступає у взаємодію з мікробами, які перетворюють викиди в етанол.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, на частку SAF припадає менш як 0,1% світового авіаційного палива.

LanzaJet була створена торік компанією LanzaTech Inc., що спеціалізується на альтернативних джерелах енергії. Вона планує побудувати чотири заводи з виробництва екологічно чистого реактивного палива, а також відновлюваного дизельного палива. Серед інвесторів LanzaJet – Suncor Energy Inc. і Mitsui & Co.

Згідно із заявою, крім початкової угоди з LanzaJet, Shell зможе в найближчі роки інвестувати в будівництво нових виробничих потужностей виробника.

Нагадаємо: нещодавно Shell купила найбільшу в Великобританії публічну мережу зарядки електромобілів і раніше заявляла про намір стати найбільшою у світі енергетичною компанією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло