Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Санкції проти контрабандистів призведуть до перерозподілу потоків – Нефьодов

Санкції проти контрабандистів призведуть до перерозподілу потоків – Нефьодов

Прізвища у списку контрабандистів – далеко не найбільші гравці

Санкції проти контрабандистів призведуть до перерозподілу потоків – Нефьодов
Фото: ukrinform.ua

Санкції проти контрабандистів, які минулого тижня ввела Рада нацбезпеки і оборони (РНБО), приведуть до перерозподілу потоків, оскільки йдеться не про всіх гравців, а лише про частину з них. Про це ексголова Державної митної служби (ДМС) Максим Нефьодов заявив в інтерв'ю виданню Liga.net.

«Обрано одну схему – «карго-оператор» (компанія, що завозить до України великі партії товару на замовлення роздрібних торговців; у вартість послуг входить не лише доставка, а й «проходження кордону» – Mind). Прізвища у списку – далеко не найбільші гравці навіть у рамках цієї схеми, але усі вони медійно більш-менш відомі. Я не хотів би торкатися тут юридичної сторони справи, але те, що їх назвали контрабандистами без будь-яких розслідувань чи рішень суду, може нас далеко завести, на жаль», – розповів Нефьодов.

За його словами, публічна боротьба проти одних людей і водночас ігнорування інших призводить до перерозподілу потоків. Крім цього, ексголова митниці пояснив, що головний інструмент українського «карго-оператора» – це телефонна книжка. Накладання санкцій на їх активи не призведе до зупинення роботи. Тому, на його думку, проблема полягає у доцільності санкцій, оскільки звичайні торгівельні компанії швидко замінять новими.

Серед інших популярних на українській митниці контрабандних схем Нефьодов назвав експортні схеми для махінацій з ПДВ, поштову контрабанду, контрабанду палива танкерами у Чорному морі, схеми з перевезеннями в аеропортах та махінації з вартістю імпортованих легкових авто.

Раніше повідомлялося, що РНБО на засіданні 2 квітня запровадила санкції проти десяти осіб, причетних до контрабанди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті