Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
РФ заявила, що санкції проти М'янми спричинять громадянську війну

РФ заявила, що санкції проти М'янми спричинять громадянську війну

Між тим ЄС планує ввести більше санкцій проти військової хунти, яка влаштувала переворот в країні

РФ заявила, що санкції проти М'янми спричинять громадянську війну
фото twitter.com/Myanmar_Now_Eng

Росія заявила, що Захід ризикує спровокувати громадянську війну в М'янмі, наклавши санкції на військову хунту, що захопила владу в результаті державного перевороту. Між тим, Франція заявила, що Європейський союз збирається посилити санкції.

Як повідомляє Reuters, демонстрація підтримки Кремля послужила поштовхом для хунти, яка 1 лютого скинула обраний цивільний уряд Аун Сан Су Чжі.

В ході майже щоденних заворушень після перевороту близько 570 осіб, в тому числі десятків дітей, були застрелені військами і поліцією. Правозахисна група Асоціації політичних в'язнів (AAPP) повідомила, що сили безпеки заарештували близько 3500 осіб.

Серед затриманих – Су Чжі, найпопулярніший політик М'янми, якій вдалось розгромити підтримуваних військовими кандидатів на листопадових виборах.

Однак Росія заявила, що санкції проти влади не приносять користі і є вкрай небезпечними.

«Фактично, така лінія сприяє нацьковуванню сторін одна на одну і, в кінцевому підсумку, підштовхує народ М'янми до повномасштабного громадянського конфлікту», – йдеться в повідомленні МЗС Росії.

Агентство зазначає, що Росія є основним постачальником зброї до М'янми.

ЄС готується ввести колективні санкції проти збройних сил М'янми, заявив в Парижі міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

«Ми збираємося додати економічні санкції на рівні 27 (країн ЄС) ... проти економічних суб'єктів, пов'язаних з армією, щоб вони (санкції – ред.) могли бути застосовані дуже швидко», – сказав він.

Нагадаємо: минулого місяця ЄС ввів санкції відносно ряду осіб, пов'язаних з переворотом і подальшими репресіями. США також вжили заходів проти низки осіб і військових підприємств М'янми.

Як повідомлялось, 1 лютого військові М'янми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті