Saudi Aramco домовляється про продаж частки в трубопровідних активах за $10-$15 млрд

Saudi Aramco домовляється про продаж частки в трубопровідних активах за $10-$15 млрд

Нафтовий гігант може продати до 49% акцій свого бізнесу, що спеціалізується на нафтопроводах

Saudi Aramco домовляється про продаж частки в трубопровідних активах за $10-$15 млрд
фото www.aramco.com

Державний нафтовий гігант Саудівської Аравії Saudi Aramco веде попередні переговори про продаж до 49% своїх нафтопровідних активів консорціуму американських, китайських та місцевих інвесторів за суму від $10 до $15 млрд. Про це виданню WSJ стало відомо від джерел, знайомих з цим питанням.

Серед інвесторів, що беруть участь в переговорах, – американський фонд Apollo Global Management Inc., інвесткомпанія EIG Global Energy Partners, китайський фонд інфраструктурних інвестицій Silk Road Fund, а також фонд прямих інвестицій China Reform Fund Management Co. і саудівські пенсійні фонди.

Видання зазначає, що ці переговори є ще однією далекосяжною спробою монетизувати величезні нафтові активи Саудівської Аравії, які колись вважалися настільки стратегічними, що навіть продаж міноритарного пакета акцій здавався малоймовірним. Однак з приходом до влади наслідного принца Мохаммеда бін Салмана королівство стало більш охоче залучати іноземних інвесторів і поступатися контролем над своєю нафтовою промисловістю в обмін на гроші.

Протягом декількох років принц просував міжнародний лістинг акцій Aramco, перш ніж в кінцевому підсумку прийняв рішення про лістинг невеликої частини компанії на місцевому ринку.

Саудівська Аравія запевняє, що продовжує зберігати операційний контроль над активами. За словами джерел, в результаті угоди буде створено спільне підприємство, яке отримуватиме плату за транспортування нафти по трубопроводах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло