Через пандемію вперше за останні 30 років скоротився середній клас – Bloomberg

Через пандемію вперше за останні 30 років скоротився середній клас – Bloomberg

Найбільше середній клас скоротився в Індії та в Південній Азії

Через пандемію вперше за останні 30 років скоротився середній клас – Bloomberg
фото Shutterstock

За пандемію близько 150 млн людей по всьому світу опустилися вних по соціальних сходах, а середній клас скоротився вперше за 30 років, пише The Bell з посиланням на Bloomberg. Особливо сильно спад добробуту торкнувся неблагополучних країн південно-східної Азії і півдня Африки.

Як розповідає видання, однією з найбільш економічно значущих тенденцій останніх кількох десятиліть стала поява глобального середнього класу. Очікування того, що ця група буде продовжувати рости, було центральним припущенням в бізнес-планах корпорацій і стратегіях інвесторів. Однак тренд змінився через пандемію.

Відповідно до недавньої оцінкою Pew Research Center, світовий середній клас (в дослідженні до нього належить населення, яке отримує від $10 до $50 в день) скоротився в минулому році вперше з 1990-х років. Близько 150 млн осіб – число, що дорівнює населенню Великобританії і Німеччини разом узятих – різко спустилися по соціально-економічним сходах.

Наприклад, в Індії середній клас скоротився на третину (32%), в країнах Південної Азії – на 25%, в африканських країнах нижче Сахари – на 11%, на Близькому Сході – на 10%. У Китаї середній клас скоротився на 4%, а європейські країни і Центральна Азія втратили 3%.

Скорочення середнього класу означає реальну зміну споживчих звичок людей вже зараз, пише Bloomberg. Наприклад, володіння своїм автомобілем для більшості жителів Індії стало недоступним – за 12 місяців з лютого 2020 року по лютий 2021 року обсяг продажів автомобілів в країні впав більш ніж на 18%.

У Бразилії, країні, відомій у всьому світі своїми стейками, рівень споживання м'яса впав на 5% до 29,3 кг на душу населення – це найнижчий рівень з 1996 року. Дорожче м'ясо бразильці тепер замінюють курячими яйцями (їх споживання зросло на 54%) і куркою (+9,7%).

Як повідомлялося, COVID-19 «заштовхнув» ще 75 млн людей за межу бідності в Індії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло