Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
ЄСПЛ не задовольнив скарги «антипрививочників», які виступали проти вакцинації дітей

ЄСПЛ не задовольнив скарги «антипрививочників», які виступали проти вакцинації дітей

Суд з прав людини визнав обов'язкову вакцинацію дітей законною

ЄСПЛ не задовольнив скарги «антипрививочників», які виступали проти вакцинації дітей
фото Pixaby

Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) розглянула скаргу кількох сімей з Чехії на примусову вакцинацію дітей «проти дев'яти хвороб, добре відомих медичній науці». Нещеплених дітей відмовлялися приймати в дитсадок, а батьків штрафували.

Заявники скаржилися на порушення прав, гарантованих статтею 8 (повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основних свобод, статтею 9 (свобода думки, совісті і релігії) Європейської конвенції з прав людини, а також статтею 2 (право на освіту) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Суд не знайшов у цьому порушень.

«Ці заходи можуть бути розцінені як «необхідні в демократичному суспільстві», – йдеться в рішенні суду, на яке посилається TJournal.

Суд вирішив, що заходи влади були справедливими – чиновники захищали людей від хвороб, що становлять серйозну загрозу для здоров'я.

«Отже, розглянуті в контексті національної системи заходи, на які скаржилися заявники, в достатній мірі відповідають переслідуваним чеською державою законним цілям (для захисту від хвороб, які можуть становити серйозний ризик для здоров'я)», – йдеться в рішенні суду.

 ЄСПЛ заявив, що вакцинація захищає як тих, хто її отримує, так і тих, хто не може бути вакцинований за медичними показаннями.

У рішенні йдеться, що влада не порушила право на освіту: відмова від вакцинації дітей не впливає на їх прийом у школу. Суд назвав недопуск дітей до дитячого садка превентивним, а не каральним заходом. ЄСПЛ також визнав штраф, накладений на одного з позивачів, «не надмірним».

Як повідомлялося, ВООЗ вважає, що вводити «паспорти вакцинації» поки що не на часі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті