Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Попит на держоблігації впав, бо нерезиденти розпродають їх на вторинному ринку

Попит на держоблігації впав, бо нерезиденти розпродають їх на вторинному ринку

Причина розпродажу – загострення військового конфлікту на Сході України

Попит на держоблігації впав, бо нерезиденти розпродають їх на вторинному ринку
Фото: ukrinform.ua

Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 6 квітня залучило до держбюджету в шість разів менше коштів як тижнем раніше – 1,088 млрд грн. Причина тому – низький попит на довгострокові папери серед нерезидентів. Вони розпродають українські облігації на вторинному ринку. Про це Mind повідомили в інвестиційних групах «УНІВЕР» та ICU.

«Основною причиною скорочення обсягу розміщення ОВДП на попередньому аукціоні було відсутність попиту з боку нерезидентів. Саме вони були раніше основними покупцями ОВДП терміном від 1,5 року. Також можна відмітити й збільшення пропозиції по довгих паперах на вторинному ринку, що призвело до росту дохідностей», – повідомив керівник інвестиційного департаменту Інвестиційної групи «УНІВЕР» Андрій Руденко. 

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович пояснює, що цього разу нерезиденти були конкурентами первинним аукціонам, розпродаючи українські довгі ОВДП на вторинному ринку. Про це також свідчать дані Національного банку України (НБУ), згідно з якими останні кілька днів вторинний ринок зростає. Так, 6 квітня дилери продали облігацій на 1,785 млрд грн, а наступного дня – на 2,915 млрд грн.

Попит на держоблігації впав, бо нерезиденти розпродують їх на вторинному ринку

Аналітики зазначають, що основними покупцями довгих облігацій є нерезиденти, які побоюються інвестувати в Україну після новин про загострення військового конфлікту на Сході України.

Нагадаємо, 1 квітня воєнна розвідка повідомила, що Росія готується ввести регулярні підрозділи збройних сил РФ на територію самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», а згодом журналіст The New York Times Крістіан Тріберт опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку у Воронезькій області. Вона межує з підконтрольною Україні частиною Луганщини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті