В Україні легалізували деякі препарати на основі канабісу

В Україні легалізували деякі препарати на основі канабісу

Торік повідомлялося, що у ВР створили робочу групу, що напрацьовує законопроєкт про застосування медичного канабісу в Україні

В Україні легалізували деякі препарати на основі канабісу
Ілюстративне зображення
Фото: Karolina Grabowska/Pexels

Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Відповідну постанову від 7 квітня опублікували на урядовому порталі, повідомляє «УП».

У документі зазначено, що до речовини ізольованового канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються.

«Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК, застосовується для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти та блювоти) – Mind) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу, для зняття спазмів м'язів при розсіяному склерозі – Mind) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів», – йдеться у документі.

Раніше повідомлялося, що 2 грудня 2020 року Комісія ООН з наркотичних засобів розглянула підготовлені ВООЗ рекомендації щодо послаблення міжнародного регулювання канабісу. За результатами розгляду та ухваленого рішення – виключити канабіс із переліку найнебезпечніших наркотиків – у світі очікується інтенсифікація досліджень медичних властивостей канабісу та його похідних.

У листопаді 2020 року повідомлялося, що у Верховній Раді створили робочу групу, яка напрацьовує законопроєкт про застосування медичного канабісу в Україні

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті