Boeing подала до суду на розробника інтер’єрів для президентських літаків

Boeing подала до суду на розробника інтер’єрів для президентських літаків

Компанія вважає, що GDC Technics не виконала роботи обсягом $3,9 млрд вчасно

Boeing подала до суду на розробника інтер’єрів для президентських літаків
фото DR

Американська аерокосмічна корпорація Boeing у четвер подала в суд штату Техас позов до компанії GDC Technics, з якою в Boeing був контракт на створення інтер'єрів для президентських літаків.

Boeing звинувачує компанію в невиконанні роботи вчасно і розриває угоду з нею.

У 2018 році Boeing отримала від влади США контракт на $3,9 млрд на поставку двох нових президентських літаків (Air Force One). Йшлося про літаки 747-8, які треба було значно переробити для такого застосування, в тому числі суттєво змінити інтер'єри.

Тепер Boeing заявляє, що у неї не було іншого вибору, окрім як розірвати контракт з GDC Technics «через її неплатоспроможність і нездатність виконати зобов'язання за контрактом». У GDC ніяк не коментують ситуацію.

У Boeing відзначають, що GDC вже відстала за графіком на рік, що «призвело до мільйонів доларів збитку для Boeing», і загрожує зривом термінів з постачання президентських літаків загалом.

При цьому в Boeing все ще сподіваються, що, незважаючи на проблеми GDC Technics, вдасться поставити ці літаки вчасно – передавши роботу над інтер'єрами новому підряднику або виконавши її самостійно. Президентські літаки мають бути готові до грудня 2024 року.

Нагадаємо, Southwest Airlines замовила в компанії Boeing 100 літаків скандальної моделі 737 MAX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті