Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Стартап Маска показав відео з мавпою, яка грає у відеогру за допомогою вживленого в мозок нейрочипа

Стартап Маска показав відео з мавпою, яка грає у відеогру за допомогою вживленого в мозок нейрочипа

Незабаром у неї з’явиться власний канал на Twitch

Стартап Маска показав відео з мавпою, яка грає у відеогру за допомогою вживленого в мозок нейрочипа
Neuralink

Компанія Neuralink Ілона Маска показала ролик з дев'ятирічною макакою Пейдж, яка завдяки імплантації в її мозок чипу грає у відеогру Pong, де потрібно відбивати кульку в бік суперника. Ролик опублікували в блозі стартапу.

За шість тижнів до зйомки мавпі в мозок вживили нейронні чіпи. Спочатку мавпу навчили грати в гру з джойстиком. Для мотивації використовували банановий смузі. Поки мавпа грала, компанія збирала нейронні дані про координацію руху кистей.

Зібрані дані помістили в декодуючий алгоритм, який змоделював співвідношення між паттернами нейронної активності і рухами джойстика, до яких ця активність приводила. Ці дані дозволили передбачати дії мавпи в реальному часі, стверджує Neuralink.

До середини ролика компанія відключила джойстик – мавпа за звичкою продовжила користуватися ним. В кінці ролика джойстик прибрали взагалі. Мавпа думала про рух кистей вгору або вниз, ці сигнали зчитував алгоритм і використовував для управління грою, зазначив диктор.

У серпні 2020 року року Neuralink показав вживлені свиням чіпи для підключення мозку до комп'ютера. У лютому 2021 року Маск повідомив, що компанії вдалося успішно імплантувати імплант мавпі в череп. Тоді підприємець заявив, що це дозволить примату «силою думки» грати у відеоігри.

Мета Neuralink полягає в тому, щоб допомогти людям з травмами головного та спинного мозку. За задумом авторів, вживлення нейрочипа дозволить їм відновити втрачені через травми функції тіла.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що Маск імплантував в мозок мавпи чіп, щоб вона могла грати в комп’ютерні ігри силою думки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті