Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
МАГАТЕ заявило про нові порушення Іраном ядерної угоди

МАГАТЕ заявило про нові порушення Іраном ядерної угоди

Поки що регулятор не зробив офіційної заяви, але надіслав звіти країнам-учасницям угоди 2015 року

МАГАТЕ заявило про нові порушення Іраном ядерної угоди
фото www.flickr.com/photos/nrcgov/16042443515

Міжнародне агентство з ядерної енергії при ООН (МАГАТЕ) виявило нові факти порушення Іраном взятих на себе зобов'язань щодо кількісних обмежень збагачення урану.

Як повідомляє Reuters, МАГАТЕ поки що не зробило офіційної заяви про це, але розіслало спеціальні звіти країнам-учасникам непрямих переговорів про повернення до ядерної угоди з Іраном, які наразі проходять у Відні.

Цього разу мова йде про іранські запаси збагаченого урану, що є надзвичайно чутливим питанням, оскільки ці запаси можуть бути додатково збагачені до рівня, який підходить для виробництва ядерної зброї. Тегеран заперечує націлювання на розробку ядерної зброї і заявляє, що його ядерна програма переслідує виключно мирні цілі.

Угода 2015 року встановлювала обмеження на збагачення урану, щоб запобігти накопиченню запасів збройового урану. Однак під час підрахунків не враховувався лом паливних пластин. Попри те, що ці пластини містять збагачений до 20% уран, сторони під час укладання угоди розглядали його як «невідновний». В новому ж звіті регулятора говориться, що Тегерану вдалось частково його відновити.

У звіті вказано, що 7 квітня 2021 року Агентству вдалось встановити, що на заводі по виробництву паливних пластин в Ісфахані Іран розчинив шість необроблених плит для Тегеранського дослідницького реактора (TRR), містять 0,43 кг урану-235, збагаченого до 20%.

«Розчин уранілнітрату був витягнутий і перетворений в уранілкарбонат амонію», – йдеться в документі. Також у ньому вказано, що Іран прагне продовжити його переробку для виробництва молібдену, який має безліч цивільних застосувань, в тому числі в медицині.

Видання зазначає, що хоча обсяг видобутого збагаченого урану невеликий, він являє собою нове порушення умов угоди в непростий час, коли Тегеран і Сполучені Штати проводять у Відні непрямі переговори про те, як вони можуть повернутися до переговорів у повному обсязі.

Очікується, що переговори затягнуться на кілька тижнів. Деякі дипломати сподіваються, що угода може бути досягнута до президентських виборів в Ірані 18 червня, або переговори можуть бути відкладені до кінця року.

Нагадаємо: днями влада Ірану завила, що виробила 55 кг урану зі збагаченням до 20%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті