Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Після щеплення вакциною Johnson&Johnson також з’являються тромби, але теж рідко

Після щеплення вакциною Johnson&Johnson також з’являються тромби, але теж рідко

Європейський регулятор перевіряє вакцину Johnson&Johnson

Після щеплення вакциною Johnson&Johnson також з’являються тромби, але теж рідко
фото DR

Європейське агентство з лікарських препаратів (EMA) повідомило, що почало перевірку в зв'язку з утворенням тромбів у чотирьох осіб в США, які отримали щеплення вакциною Johnson&Johnson, передає Голос Америки.

Сама Johnson&Johnson заявила, що вона знає про поодинокі випадки утворення кров'яних тромбів у вакцинованих її вакциною від COVID-19, компанія запевнила, що співпрацює з регуляторами.

У заяві компанії зазначено: «На даний момент немає явного зв'язку між цими рідкісними подіями і вакциною».

Між тим Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) не знайшло зв'язку між застосуванням вакцини Johnson & Johnson і тромбами у вакцинованих цим препаратом, передає Інтерфакс.

Воно зазначило, що йому відомо про «кілька людей» у Сполучених Штатах, які постраждали від тромбозів і низького рівня тромбоцитів в крові після отримання вакцини J & J.

«На даний момент ми не виявили причинно-наслідкового зв'язку з вакцинацією і тромбозами, продовжуємо наше розслідування і оцінку цих випадків», – йдеться в заяві управління.

На думку американських експертів, «може бути багато різних причин» несприятливих наслідків, і FDA обіцяло «тримати громадськість у курсі, якщо стане відомо більше».

У США цю вакцину отримали близько 5 млн осіб. Вакцина була схвалена для застосування в ЄС, але щеплення ще не розпочато.

Тим часом представник Європейського регулятора з лікарських засобів заявив про зв'язок між вакциною компанії AstraZeneca та виникненням тромбів у щеплених людей, хоча це буває вкрай рідко. «Наразі ми точно можемо сказати, що існує очевидний зв'язок із вакциною. Проте ми не знаємо, що викликає таку реакцію», – зазначив представник регулятора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті