«Південмаш» замовив у запорізького підприємства сталь на 74 млн грн

«Південмаш» замовив у запорізького підприємства сталь на 74 млн грн

Зокрема для проєкту Taurus II – українсько-американської ракети-носія Antares

«Південмаш» замовив у запорізького підприємства сталь на 74 млн грн
Фото: ukrinform.ua

Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання металу на суму 74,38 млн грн. Про це повідомляє «Наші гроші» з посиланням на систему «Прозорро».

За умовами договору, до кінця 2025 року в Запоріжжі поставлять близько 304 т сталі на умовах EXW. Товар доправлять протягом 6 місяців після оплати. Сталь потрібна для реалізації кількох програм, зокрема для проєкту Taurus II – ракети-носія Antares. ЇЇ розробляє американська компанія Northrop Grumman Innovation System (раніше – Orbital Sciences Corporation). «Південмаш» виготовляє основну конструкцію першої ступені ракети. Вона має доставляти вантажі на Міжнародну космічну станцію.

Власник запорізького підприємства «Лірен» – Максим Саричев. Він також володіє запорізьким ТОВ «Стимул і М, Лтд» разом з Володимиром Усачовим. «Південмаш» очолює Сергій Войт. Завод входить до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ). 2016 року «Південмаш» та «Лірен» вже укладали дві угоди щодо поставки сталі. Тоді сума домовленості склала 44,60 млн грн.

У 2005-2007 роках за ініціативою КБ «Південне» були проведені контрактні роботи з американською компанією Orbital Sciences Corporation (зараз Northrop Grumman Space Systems) по визначенню участі українських підприємств під загальним керівництвом КБ «Південне» в створенні та експлуатації нової американської ракети космічного призначення (РКП) «Таурус-II». У  2011 році РКП отримала нову назву – Antares. Створення нового комплексу з РКП Antares стало одним з перших комерційних проєктів космічної галузі України з ракетобудівними компаніями США.

Основна конструкція першого ступеня РКП «Антарес» і частина наземного обладнання розроблена Конструкторським бюро «Південне», виготовлена Південним машинобудівним заводом в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧеЗаРа», «РАПІД» (Чернігів) та іншими.

У лютому 2021 року ракета Antares успішно запустила на орбіту корабель з вантажем для Міжнародної космічної станції (МКС). Підготовка ракети до пуску, її випробування і пуск здійснювалися за участю українських фахівців. Усього з 2013 року Antares стартувала 14 разів, 13 з них – успішно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті