«Енергоатом» застрахувався на понад 203 млн грн

«Енергоатом» застрахувався на понад 203 млн грн

Підприємство уклало угоду з компанією, яка раніше належала російським бізнесменам

«Енергоатом» застрахувався на понад 203 млн грн
Фото: npp.zp.ua

НАЕК «Енергоатом» уклав угоду з ПАТ «Просто-Страхування» про обов’язкове страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду протягом року. Вартість договору склала 203,45 млн грн. Про це повідомляє «Наші гроші» з посиланням на систему «Прозорро».

За умовами договору, «Енергоатом» застрахований на один рік. Загальна сума угоди становить 150 млн спеціальних прав запозичення (СПЗ). Страховий тариф складає 3,38% від загальної страхової суми, а страховий платіж – 5,07 млн СПЗ, тобто близько 203,45 млн грн.

«Просто-Страхування» – уповноважена компанія об’єднання українських страховиків «Ядерний страховий пул». Зараз до нього входять 20 компаній. Компанію очолює Олег Сапацинський. А бенефіціаром через кіпрську Lavidia Limited є Мартірос Аветісян.

До літа 2020 року він мав 4,99% акцій російської компанії «РЕСО-Гарантия» з групи «РЕСО», основними власниками якої є Сергій і Микола Саркісови. Вони входять у список 200 найбагатших бізнесменів Росії від Forbes. Раніше Саркісови самі були кінцевими бенефіціарними власниками «Просто-Страхування».

Також про причини збитків «Енергоатома», провали та досягнення атомної галузі, їхні причини та наслідки для незалежності від РФ читайте в інтерв'ю Ольги Кошарної для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті