У мережу витекли дані 1,3 млн користувачів Clubhouse

У мережу витекли дані 1,3 млн користувачів Clubhouse

Експерти радять негайно змінити паролі в соцмережі

У мережу витекли дані 1,3 млн користувачів Clubhouse
фото Shutterstock

В інтернеті з'явилися дані майже півтора мільйонів акаунтів Clubhouse – ці дані зловмисники можуть використовувати, щоб створити докладний портрет жертви, пише The Bell з посиланням на видання CyberNews.

Як зауважив портал, база даних користувачів Clubhouse безкоштовно виставлена на одному з хакерських форумів. Ця база даних містить різну інформацію про користувачів з профілів Clubhouse, в тому числі ID користувача, його ім'я, фотографію, прив'язку до Twitter і Instagram, кількість підписників і навіть ім'я користувача, котрий давав інвайт для реєстрації в Clubhouse.

Як зазначає видання, хоча в базі даних немає прямих даних, які можуть сприяти шахрайським операціям (наприклад, номера картки), витік все одно становить небезпеку. Зловмисники можуть об'єднати цю інформацію з іншими витоками даних, щоб створити докладні профілі своїх потенційних жертв – маючи настільки повну інформацію про людину, хакери можуть організувати набагато серйозніші фішингові атаки.

CyberNews радить користувачам Clubhouse скористатися спеціальними програмами і перевірити, чи не витекли дані з вашого облікового запису. Потім видання радить змінити пароль в соцмережі, не приймати підозрілі повідомлення в Clubhouse і увімкнути двофакторну аутентифікацію для всіх акаунтів в соцмережах і месенджерах.

Нещодавно про витік даних користувачів Facebook повідомив Business Insider з посиланням на технічного директора компанії з кібербезпеки Hudson Rock Елона Гела. На хакерському форумі була опублікована інформація про 533 млн осіб, в тому числі про Марка Цукерберга

Ідеться в тому числі про повні імена, локації, дати народження, телефонні номери, в деяких випадках – адреси електронної пошти та інші відомості.

Через тиждень CyberNews повідомив про витік даних 500 млн користувачів соцмережі LinkedIn. Виставлений на продаж хакерами архів включав ID, імена, поштові адреси, телефонні номери і посилання на сторінки в інших соцмережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті