Нідерландський телеканал оприлюднив перехоплені розмови обвинувачених у катастрофі MH-17
Раніше не публіковані переговори спростовують твердження фігурантів справи

Журналісти нідерландського телеканалу NOS опублікували перехоплені Службою безпеки України телефонні розмови обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського «Боїнга» в Донецькій області в 2014 році, пише TJournal. У записі обговорюється доставка зенітно-ракетного комплексу «Бук».
З опублікованих розмов випливає, що колишній т.зв. «заступник міністра оборони ДНР» Сергій Дубінський, один з чотирьох підозрюваних в катастрофі MH-17, відповідав за постачання комплексу «Бук» на схід України. У цьому йому допомагав командир сепаратистів Олег Пулатов. На записі розмови також згадується, що з цим рішенням погодилися «на вищому рівні» в Москві.
Протягом кількох годин Дубінський не знав, що ополченці збили цивільний літак, а підтверджували, що знищили український винищувач Су-23 – на записах його називають «сушка». На іншому записі між Дубінським і польовим командиром ДНР Леонідом Харченко говорять про те, що вони збили український винищувач. На це Дубінський відповідає: «Молодці».
Після виходу сюжету на НТВ про збитий літак малазійських авіаліній Дубінський доводить невідомому співрозмовнику, що це зробили не вони. Потім Пулатов розповідає Дубінському версію того, що «Боїнг» збитий Су-23.
На іншій розмові, через деякий час, Сергій Дубинський спілкується з Ігорем Стрєлковим (Гіркіним). Він також переконує його, що «український літак збив «Боїнг». На записі Стрєлков на підвищених тонах не погоджується з ним і каже, що не вірить в цю версію. Після чого вони на підвищених тонах обговорюють повернення «Бука» назад в Росію.
Група розслідувачів Conflict Intelligence Team зазначає, що записи розмов спростовують заяви підсудних у голландському суді. Ті стверджували, що на той момент не знали про те, що трапилося, тому вважають себе невинними.
Boeing MH-17 збили над територією України в липні 2014 року. На борту пасажирського літака знаходилося 283 пасажирів і 15 членів екіпажу. В авіакатастрофі ніхто не вижив.
У 2019 році слідство назвало чотирьох підозрюваних, а в березні 2020 року в Нідерландах почався судовий процес над ними.
Нагадаємо, суд в Нідерландах відмовився допустити російських експертів до уламків літака.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].