Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
«Роскосмос» втрачає зарубіжних партнерів через американські санкції

«Роскосмос» втрачає зарубіжних партнерів через американські санкції

Через обмеження доступу до технологій «Роскосмос» не може виконати вчасно ряд держзамовлень

«Роскосмос» втрачає зарубіжних партнерів через американські санкції
фото "Енергомаш"

Російська держкорпорація «Роскосмос» у 2020 році зіткнулася з відмовою ряду іноземних компаній постачати в Росію комплектуючі через введені проти РФ санкцій США, пише Deutsche Welle.

«У нас були в минулому році випадки відмови окремих компаній від постачання елементів, які були необхідні для виконання держоборонзамовлення, і ці елементи не виготовлялися на території Росії. Це була офіційна відмова, тепер вони винні нам гроші. Зрозуміло, ми будемо робити все, щоб вони нам їх повернули», – прокоментував перший заступник гендиректора «Роскосмосу» з економіки та фінансів Максим Овчинніков «Інтерфаксу» в понеділок, 12 квітня.

Раніше Овчинніков повідомив, що «Роскосмос» через обмеження доступу до критично важливих технологій внаслідок американських санкцій не може виконати вчасно ряд держконтрактів, що, за його словами, «позначається негативно на економіці підприємства і на економіці корпорації загалом».

У списку санкцій США знаходяться самарський РКЦ «Прогрес», «Центральний науково-дослідний інститут машинобудування» (ЦНДІМАШ) і ряд інших російських підприємств.

Росія, незважаючи на санкції, як і раніше постачає в США ракетні двигуни РД-180 для ракет Atlas-V фірми United Launch Alliance і РД-181 – для Orbital ATК, які застосовуються в ракетах Antares для відправки вантажних кораблів Cygnus на Міжнародну космічну станцію ( МКС).

За словами Максима Овчиннікова, продаж в США двигунів РД-180 / РД-181 приносить НВО «Енергомаш» близько третини загальної виручки – до $170 млн. У Росії вже неодноразово висувалися пропозиції про припинення поставок російських двигунів в США у відповідь на американські санкції.

Овчинников визнав, що для «Енергомаш» це стало б «досить знаковою втратою в економіці». У той же час він повідомив, що опрацьовуються варіанти поставок ракетних двигунів іншим замовникам, «щоб відійти від прямої залежності тільки від одного-двох-трьох замовників на цьому ринку».

У 2021 році «Енергомаш» планував поставити в США не менше 10 ракетних двигунів РД-180 / РД-181.

Як повідомлялося, США готуються до введення санкцій проти оточення Путіна та висилки російських розвідників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті