Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Устенко допускає скорочення видатків держбюджету, якщо Україна не отримає гроші МВФ до вересня

Устенко допускає скорочення видатків держбюджету, якщо Україна не отримає гроші МВФ до вересня

Але, на думку радника президента, шанси отримати гроші досить високі

Устенко допускає скорочення видатків держбюджету, якщо Україна не отримає гроші МВФ до вересня
Фото: Олександра Синиці/УНІАН

Якщо Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовиться надавати Україні кредит до вересня, видатки держбюджету будуть скорочені. Але шанси отримати гроші досить високі. Про це повідомив радник президента України з питань економіки Олег Устенко в інтерв'ю «РБК-Україна».

Устенко заявив, що до липня має бути повністю зроблено все, що передбачено програмою. І в цьому випадку гроші повинні бути в країні до вересня.

За його словами, якщо законопроєкти, необхідні для перегляду програми з МВФ, не будуть проголосовані вчасно, тоді потрібно відразу ж починати підготовку до перегляду бюджету.

«Важливо, щоб Рада впоралася зі своїм завданням вчасно. Інакше доведеться задіяти план Б. Якщо законопроєкти, необхідні для перегляду програми, не будуть проголосовані вчасно, тоді потрібно відразу ж починати підготовку до перегляду бюджету», – сказав Устенко.

Він зазначив, що у такому випадку необхідно бути готовими до виходу на зовнішні ринки та позичати під вищі відсотки, а також переглянути витрати та розв'язувати питання, де можна заощадити. 

«Без МВФ це буде на 1-2 п. п. вище, як преміальні. І це буде досить зухвала політика, коли береться дорогий ресурс. Я б не хотів повторення ситуації 2019 року, коли Україна при колишній адміністрації вийшла на зовнішні ринки запозичення капіталу і випустила євробонди на 9,8% річних у євро…Це високі ставки. Під них можна позичати дуже мало і на дуже короткий проміжок часу», – сказав радник Зеленського. 

Крім того, підкреслив Устенко, «і в базовому, і в альтернативному сценарії потрібно максимально витиснути ресурс користуючись з митниці та боротьби з контрабандою».

Проте, як зазначив радник президента, шанси на те, що ми встигнемо все в строк і отримаємо фінансування МВФ, досить високі. Точно вище, ніж 50%.

Нагадаємо: мінфін не розглядає варіантів без підтримки МВФ у 2021 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті