Forbes оприлюднив рейтинг найкращих венчурних інвесторів світу

Forbes оприлюднив рейтинг найкращих венчурних інвесторів світу

В «список Мідаса» увійшли 100 найуспішніших венчурних інвесторів

Forbes оприлюднив рейтинг найкращих венчурних інвесторів світу
фото Shutterstock

Forbes в партнерстві з інвесткомпанією TrueBridge Capital Partners представив The Midas List - список найуспішніших венчурних інвесторів світу. Рейтинг, який включає 100 найкращих венчурних інвесторів, названий на честь легендарного царя Фрігії Мідаса, який мав здатність перетворювати будь-яку річ на золото.

На першому місці вперше опинився партнер Sequoia Capital Альфред Лін, колишній виконавчий директор онлайн-ритейлера Zappos. Він піднявся за рік відразу на 31 позицію завдяки інвестиціям в два найбільших IPO 2020 року – сервісів оренди житла Airbnb і доставки їжі DoorDash.

Крім Альфреда Ліна, ставки на Airbnb зробили ще 13 учасників «списку Мідаса», а на DoorDash – ще сім інвесторів.

Другий рядок рейтингу зайняв засновник і керуючий партнер Sequoia Capital China Ніл Шень. Раніше він тричі поспіль ставав лідером рейтингу. Його найпомітнішою інвестицією року Forbes назвав вкладення в китайську компанію ByteDance, власника популярного сервісу коротких відео TikTok.

На третій позиції рейтингу – керуючий партнер GGV Capital Ханс Тунг, який інвестував в додаток для покупок Wish, фінтех-компанію Affirm, онлайн-майданчик для нового та старого одягу Poshmark, месенджер Slack і фітнес-компанію Peloton.

Інвестиції в сервіс оренди житла Airbnb, службу доставки їжі DoorDash, а також криптобіржу Coinbase, фінтех Nubank і розробника ПЗ Snowflake сприяли появі рекордної кількості нових учасників в списку успішних венчурних інвесторів.

Вперше потрапили в рейтинг 23 інвестори, ще десять осіб повернулися в список. Таким чином, список порівняно з минулорічною версією оновився приблизно на третину.

Для складання рейтингу учасники були відібрані за їх портфельними компаніями, які вийшли на IPO, були придбані не менш ніж за $200 млн за останні п'ять років або як мінімум подвоїли свою оцінку з моменту первинного отримання інвестицій до $400 млн або більше за той же період.

Нагадаємо, у список перспективних європейців «30 до 30» Forbes включив дев'ять українців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло