У список перспективних європейців «30 до 30» Forbes включив дев'ять українців

У список перспективних європейців «30 до 30» Forbes включив дев'ять українців

Розробками одного зі стартапів навіть зацікавився Ілон Маск

У список перспективних європейців «30 до 30» Forbes включив дев'ять українців
фото Shutterstock

Американський журнал Forbes опублікував новий список найперспективніших європейців до 30 років. Серед них є й чимало українців.

У категорію «Технології» потрапило відразу три проекти, які розвивають уродженці України.

Forbes звернув увагу на стартап Flawless вихідців з Києва Лізи Дзюби і Ахмеда Сулеймана. Їхній проект допомагає порівняти очікуваний дизайн програми з реальним у симуляторі, щоб можна було відразу вносити правки.

У лютому 2020 року додаток купила американська Abstract. Як запевняє Дзюба, розробки їх компанії використовують Uber, Basecamp, Spotify і Nike.

Дзюба закінчила Київський політехнічний інститут в 2014 році, а зараз живе в Мехіко, випливає з LinkedIn. Сулейман закінчив Політех в 2016-м, він вказав, що зараз живе в Лондоні.

Ще один український стартап в рейтингу «30 до 30» – сервіс Reface, який дозволяє змінювати обличчя людей у відео на чужі. У компанії сім засновників, але лише троє молодші за 30 років – Ярослав Бойко, Ден (Денис) Дмитренко та Роман Могильний.

Раніше «Forbes Україна» включив Reface в список 30 найкращих стартапів країни в 2021 році. Він досяг 100 млн завантажень додатка за 14 місяців, швидше за TikTok і Snapchat.

Бойко, Дмитренко та Могильний – випускники Києво-Могилянської академії. Могильний до лютого був гендиректором компанії, Бойко – адміністративний директор. Дмитренко входить в раду директорів Reface, але в управлінні компанією практично не бере участі, займається своїми стартапами.

У 2019-му році розробками Reface розважався Ілон Маск.

Третій стартап з українським корінням в «технологіях» – A-Labinsider, чия платформа допомагає шукати наукову інформацію і літературу. Його заснувала Інна Займенко, яка навчалася в Київському національному університеті імені Шевченка та Національному педагогічному університеті, а потім поїхала вчитися до Німеччини – в магістратурі в Гейдельберзькому університеті та Університеті імені Гумбольдта.

У числі найперспективніших молодих промисловців Forbes USA назвав випускника Київського національного лінгвістичного університету Сергія Герасимовича (закінчив в 2012 році). Він засновник і гендиректор EZ Blockchain, яка допомагає виробникам нафти і газу перетворити відходи виробництва в електроенергію і використовувати її для майнінгу криптовалюта. Він тренер з пауерліфтингу, сертифікований дайвер, любить лижі, ковзани і «майже всі ігри з м'ячем». Зараз живе в Чикаго.

У категорію «Мистецтво» потрапили Ольга Кравченко з Києва і Кейтлін Фрітц, які заснували стартап Musemio, який використовує віртуальну реальність для культурного освіти дітей. Кравченко закінчила Королівський коледж в Лондоні. В Україні працювала креативним директором Pinko Boutique, була креативним продюсером міжнародного конкурсу краси Miss USSR UK.

Нагадаємо, Трамп опустився майже на 300 рядків у рейтингу Forbes – все через невдале бізнес-рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті