Humble Motors випустить перший в світі електричний кросовер з підзарядкою від сонця

Humble Motors випустить перший в світі електричний кросовер з підзарядкою від сонця

У кросовера будуть розкладатися на парковці «сонячні крила»

Humble Motors випустить перший в світі електричний кросовер з підзарядкою від сонця
Humble Motors

Американський стартап Humble Motors планує випустити перший в світі електричний кросовер, що заряджається від вбудованих в дах сонячних панелей. Як повідомляє Motor, в реалізації задумки беруть участь колишні співробітники Ford і партнери Ferrari.

Компанію Humble Motors очолює Діма Стісі – ветеран ВМС США, який закінчив Гарвардський університет. Раніше він працював в різноманітних, але далеких від автомобілів сферах – був стратегом технологічної компанії FinDox. Також над проектом кросовера працюють дизайнери Лі Росаріо і Антоніо Палья, а також колишній топ-менеджер Ford, фізик і матеріалознавець Александр Богічевич. З останнім у Humble Motors, ймовірно, пов'язані великі плани, адже на рахунку Богічевича ряд наукових публікацій і патентів в галузі матеріалів і використання електроенергії в автомобілях.

Поки що відомо, що кросовер Humble отримає силову установку потужністю 1 034 кінських сил і буде проїжджати без підзарядки близько 800 км. Коефіцієнт аеродинамічного опору складе 0,25. Для порівняння: у Tesla Model X цей показник дорівнює 0,24, у Mercedes-Benz EQS – 0,20.

Особливістю електромобіля будуть вбудовані сонячні панелі загальною площею 7,43 кв. метра, які залежно від погоди забезпечать 16-97 км додаткового пробігу на добу. Панелі будуть інтегровані в дах, бічне скло, а ще у кросовера будуть розкладатися на парковці «сонячні крила».

Новинка надійде в продаж до 2025 року. Стати в чергу покупців можливо і сьогодні, для цього треба заповнити форму на сайті і внести поворотний депозит в розмірі $300. Повна ціна електромобіля складе $109 000.

Humble Motors – не єдиний стартап, який розробляє машину, що підзаряджається від сонця. Такі ж здібності має голландський ліфтбек Lightyear One, поставки якого мають початися вже в цьому році.

Нагадаємо, один з найпопулярніших електромобілів у світі офіційно виходить на ринок України.

Тим часом шведсько-китайський виробник електромобілів Polestar оголосив про запуск 0 Project, метою якого є створити до кінця десятиліття електромобіль, який буде екологічно «чистим» на 100%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло