Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Кабмін підтримав вступ «Ощадбанку» до ФГВФО

Кабмін підтримав вступ «Ощадбанку» до ФГВФО

Законопроєкт передано на розгляд Верховної Ради

Кабмін підтримав вступ «Ощадбанку» до ФГВФО
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів затвердив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів щодо набуття АТ «Державний ощадний банк України» статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО)». Документ скасовує 100-відсоткову держгарантію на вклади фізосіб. Згідно з пояснювальною запискою, прийняття цього закону потрібне для залучення коштів ЄБРР в капітал «Ощадбанку» та передбачене в Меморандумі з МВФ. Законопроєкт передано на розгляд Верховної Ради. 

Згідно з законопроєктом, якщо вклад, залучений АТ «Ощадбанк» до дня набуття ним статусу учасника Фонду, перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладом (200 000 грн – Mind), частина такого вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладом, гарантується державою.

Якщо за вкладом, залученим «Ощадбанком» до дня набуття ним статусу учасника Фонд, Фонд відповідно до закону не відшкодовує кошти, такий вклад гарантується державою. Гарантії, визначені в цьому пункті, діють до закінчення шестимісячного строку з дня набуття АТ «Ощадбанк» статусу учасника Фонду».

«АТ «Ощадбанк» протягом 90 календарних днів з дати набуття статусу учасника Фонду сплачує до Фонду початковий збір у розмірі 1% свого регулятивного капіталу, визначеного станом на дату набуття статусу учасника Фонду», – зазначено в законопроєкті.

Регулятивний капітал «Ощадбанку» на 1 березня 2021 року становив 16,042 млрд грн, отже 1-відсотковий збір буде становити орієнтовно 160,42 млн грн. Зазначимо, що для нових банків існує правило, що початковий збір становить 1% статутного капіталу. Для Ощадбанку цей розмір становив би 495 млн грн (статутний капітал – 49,473 млрд грн), але закон визначив базою обрахунку регулятивний капітал.

«Протягом трьох років з дня набуття АТ «Ощадбанк» статусу учасника Фонду він сплачує регулярний збір лише з розрахунку базової річної ставки збору. Розрахунок розміру регулярних зборів до Фонду у форматі диференційованих зборів не застосовується до АТ «Ощадбанк», – зазначено в законопроєкті.

На 1 березня 2021 року фізичні особи зберігали в «Ощадбанк» 77,228 млрд грн в національній валюті та 50,233 млрд грн валютних коштів в гривневому еквіваленті. Орієнтовна базова річна ставка регулярного збору буде становити для двох типів вкладів 386 млн грн та 402 млн грн відповідно. Платежі здійснюються щоквартально.

Також найближчим часом планується подати на схвалення Уряду Стратегію розвитку «Ощадбанку» на 2021-2024 роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті