У Туреччині запустять перший приватний пасажирський поїзд

У Туреччині запустять перший приватний пасажирський поїзд

Приватні туристичні поїзди курсуватимуть між Стамбулом і Каппадокією

У Туреччині запустять перший приватний пасажирський поїзд
Каппадокія
фото wikipedia

У Туреччині видали першу ліцензію на експлуатацію регулярного приватного пасажирського поїзда, пише ЦТС з посиланням на Railway gazette.

Йдеться про нічний поїзд люкс-класу, який курсуватиме між Стамбулом і Каппадокією (історична місцевість у Туреччині із вкрай цікавим ландшафтом і старовинними печерами).

Сервісом буде управляти спільне підприємство японського туристичного агентства HIS Global і турецької Sun Group. Він буде націлений на обслуговування заможних японських туристів, планується, що кожного року буде перевозитися близько 200 000 пасажирів.

Сторони мають намір інвестувати в проект близько 40 млн євро. Кошти в тому числі будуть спрямовані на оренду або купівлю як мінімум двох локомотивів і шести вагонів.

Дата запуску курсування поїздів поки що не оголошена. Також відомо, що плануються й інші маршрути в Туреччині, але подробиці поки не розкриваються.

Відзначається, що в рамках турецької програми лібералізації залізничного транспорту з цього року приватні компанії отримали можливість управляти пасажирськими перевезеннями, включаючи тендери на придбання послуг у державного оператора.

Також стало відомо, що влада Південно-Африканської Республіки планує відкрити доступ до інфраструктури залізниць приватним операторам. Очікується, що це повинно стати важливим фактором пожвавлення економіки країни після пандемії.

Нагадаємо, що в Україні впровадження приватних перевезень планується поки тільки в сфері вантажоперевезень. Однак процес допуску приватних локомотивів на «Укрзалізниці» йде вкрай повільно – поки що укладено договір тільки з одним учасником проекту, також до проекту допущено другого учасника. У зв'язку з цим вже не раз піднімалося питання про необхідність продовжити пілотний проект з допуску приватних локомотивів до роботи на окремих залізничних маршрутах на 2 роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті