Сумарні шведські інвестиції в Україну становлять $540 млн – посол Швеції

Сумарні шведські інвестиції в Україну становлять $540 млн – посол Швеції

За його словами, між Україною та Швецією є величезний нереалізований потенціал, однак заважає недосконала судова система

Сумарні шведські інвестиції в Україну становлять $540 млн – посол Швеції
Надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція Тобіас Тіберг
Фото: Олександр Козаченко/Mind

Сумарний приплив шведських інвестицій в Україну станом на 2020 рік становив $540 млн. З 2014 року загальна сума зросла в півтора раза. Про це в інтерв'ю Mind повідомив надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція Тобіас Тіберг.

«За моїми даними, кількість шведських інвестицій з 2014 року не падає. У 2014-му наші інвестиції (сумарні) склали $340 млн, до кінця 2020 року – $540 млн. І жодна зі шведських компаній не пішла з українського ринку після Майдану», – розповів Тіберг.

Сумарні шведські інвестиції в Україну становлять $540 млн – посол Швеції

«Різке падіння обсягів інвестицій 2013 року пояснюється тим, що з України пішов шведський банк Swedbank. І це не пов'язано ані з Майданом, ані з війною», – додав посол.

Він зазначив, що між Україною та Швецією є величезний нереалізований потенціал у сфері інвестицій. Причина – недосконала судова система (неефективна робота судів, неефективне виконання судових рішень) і корупція. Водночас інвестиції продовжують зростати.

«З недавніх інвестицій – це IKEA і H&M, які працюють у сфері роздрібної торгівлі. Також компанії, що працюють у сфері інформаційних технологій (Sigma Software, Beetroot). Там інвестиції не настільки великі, але вони постійно збільшуються. Зокрема, 2020 року Sigma Software придбала українського аутсорсера IdeaSoft, а Embracer Group купила українську 4АGames (сума угоди – $36 млн). Крім того, Scania відкрила свій дилерський центр у Луцьку. Сумарний обсяг інвестицій компанії в Україні – близько 40 млн євро.

Vindkraft вклала великі суми у відновлювану енергетику. Значні інвестиції в проєкти практично у всіх регіонах України зроблені Екологічною фінансовою корпорацією Північної Європи (NEFCO) в комунальну інфраструктуру України. А в сільгоспгалузі працює Grain Alliance (ця компанія оперує на 50 000 га землі), яка вклала й продовжує вкладати великі кошти. Зокрема, у переоснащення елеваторів, які сьогодні працюють на природному газі, але через кілька років перейдуть на відновлювані джерела енергії», – зауважив Тіберг.

Як повідомлялося раніше, капітал іноземних інвесторів торік скоротився на $868 млн. Приріст прямих іноземних інвестицій в акціонерний капітал склав лише 0,5% ВВП.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло