Google Earth додала функцію Timelapse - можна побачити, як забудовувалися міста в останні 37 років

Google Earth додала функцію Timelapse - можна побачити, як забудовувалися міста в останні 37 років

У компанії хочуть наочно показати вплив людини на планету: як вирубуються ліси, прокладаються дороги і змінюється клімат

Google Earth додала функцію Timelapse - можна побачити, як забудовувалися міста в останні 37 років
Google

Google оновила свій сервіс Timelapse – функцію Google Earth, що дозволяє побачити, як за десятиліття змінилися деякі місця планети. Будь-який користувач може подивитися запропоновані локації в інтерактивному форматі, простеживши за їх історією за 37 років, пише TJournal.

У блозі компанії пишуть, що в сервіс додали понад 24 млн зображень, знятих у період з 1984 по 2020 роки – всього близько 20 петабайт (20 тисяч терабайт) інформації. У реалізації проекту допомагали NASA, Геологічна служба США, Європейське космічне агенство і Європейська комісія.

Це не перший експеримент Google з тимчасовими шкалами в проекті Earth. У 2014 році в Earth Engine вже з'являлися таймлапси, але тоді це були лише двомірні зображення. У компанії вважають, що новий формат наочно покаже користувачам, як змінилася планета за останні десятиліття, і змусить задуматися про її майбутнє. Для наочності таймлапси розділили на п'ять тематичних категорій: джерела енергії, глобальне потепління, урбанізація, лісові трансформації і «тендітна краса природи».

Заздалегідь підготовлені таймлапс-екскурсії – це лише мала частина нової функції. При бажанні користувачі можуть подивитися, як змінювалося практично будь-яке місце на планеті. За словами творців, з зображень були видалені хмари і тіні, щоб ті не заважали перегляду.

 «Багато людей все ще вважають, що діяльність людини не може істотно вплинути на долю планети», – зазначила Дженніфер Марлон, дослідник навколишнього середовища з Єльської програми з інформування про зміну клімату. «Навряд чи ці люди будуть з інтересом вивчати Google Earth. Але, може, їх діти дізнаються про проект в школі і покажуть його батькам», – додала вона.

У компанії також відзначили, що в наступні десять років будуть щороку оновлювати сервіс і додавати нові фотографії для створення таймлапсів.

«Ми сподіваємося, що такий погляд на планету покладе початок для важливих дискусій, посприяє новим відкриттям і змінить думку людей про деякі глобальні проблеми» – заявили представники Google.

Нагадаємо, нова функція в Google Assistant допоможе знайти загублений iPhone.

Також Google розробив додаток, який доводить, що Земля кругла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті