«Астарта» планує виплатити 12,5 млн євро дивідендів

«Астарта» планує виплатити 12,5 млн євро дивідендів

Агрохолдинг пропонує акціонерам затвердити виплату дивідендів з розрахунку 0,50 євро за одну просту іменну акцію

«Астарта» планує виплатити 12,5 млн євро дивідендів
фото: agronews.ua

Агрохолдинг «Астарта», найбільший український виробник цукру, має намір у 2021 році виплатити акціонерам 12,5 млн євро дивідендів, при цьому 8,61 млн євро планується виплатити з отриманого у 2020 фінансовому році (ФР) прибутку, а 3,89 млн євро – з раніше отриманого прибутку. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на проєкт рішень для голосування на річних зборах акціонерів, що розміщений на Варшавській фондовій біржі.

Згідно з повідомленням, агрохолдинг пропонує акціонерам затвердити виплату дивідендів з розрахунку 0,50 євро за одну просту іменну акцію, загальна кількість яких становить 25 млн шт.

«Астарта» також пропонує продовжувати програму зворотного викупу членами ради директорів до 12,5 млн акцій (50% від наявних в обігу) за максимальною ціною 125 злотих за 1 шт.

Крім того, акціонери на зборах обговорять питання делегування раді директорів права протягом одного року випускати акції та надавати опціони в розмірі не більше 10% від статутного капіталу «Астарти».

Планується затвердити виконавчого директора ТОВ «Астарта-Київ» Валерія Соколенко тимчасово відповідальним за управління агрохолдингом у випадку, якщо всі члени ради директорів відсутні або не можуть виконувати свої функції. Також пропонується повторно призначити Ховарда Алана Даля невиконавчим директором «Астарти».

Крім цього, акціонерам буде запропоновано доручити раді директорів почати переговори з аудиторськими компаніями Ernst & Young, KPMG, Deloitte & Touche, PricewaterhouseСoopers, Grant Thornton, BDO і Baker Tilly і за їх підсумками укласти угоду з однією з них для аудиторської перевірки фінансової звітності агровиробника у 2021 ФР.

Нагадаємо: «Астарта» у 2020 році збільшила чистий прибуток в 5,1 раза у порівнянні з 2019 роком – до 8,61 млн євро, EBITDA на 45,6% – до 113,42 млн євро. Її виторг скоротився на 7,2% – до 415,63 млн євро, валовий прибуток зріс на третину – до 121,53 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло