Завдяки високим технологіям розвиток фарми відбувається надзвичайно швидкими темпами, – Шимків
Pekлama

Завдяки високим технологіям розвиток фарми відбувається надзвичайно швидкими темпами, – Шимків

Це в кінцевому результаті підвищує доступність лікарських засобів

Завдяки високим технологіям розвиток фарми відбувається надзвичайно швидкими темпами, – Шимків
фото: darnitsa.ua

Фармацевтична галузь є одним з лідерів інноваційних процесів у світі. Проте це було б неможливо без активного застосування hi-tech на всіх етапах: починаючи від розробки й досліджень препарату і закінчуючи бізнес-процесами фармкомпанії в цілому, що в кінцевому результаті підвищує доступність лікарських засобів. Про це під час конференції Європейської бізнес-асоціації «День інновацій» заявив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

Він наголосив, що завдяки розвитку технологій швидкість інноваційних процесів у фармацевтиці зросла в рази. У якості прикладу Шимків навів компанію Moderna, вчені якої змогли швидко провести секвенування мРНК під час розробки вакцини від COVID-19.

«Компанія Moderna, завдяки активному впровадженню інноваційних технологій, усього за 2 дні здійснила секвенування мРНК вакцини. Звичайно, далі відбувалися процеси тестування, клінічних досліджень, тощо. Але перший етап був дуже швидко подоланий саме завдяки новим технологіям. І далі це дозволить вченим модифікувати вакцину протягом її використання», – зазначив Шимків.

Говорячи про українську фарму він наголосив, що застосування високих технологій дозволить оптимізувати виробництво і бізнес-процеси таким чином, щоб знизити собівартість препаратів для кінцевого споживача.

«Якщо говорити, про Україну – то це створення генеричних препаратів з доведеною біоеквівалентністю оригінальним препаратам. Це інновації, які пов'язані з комбінованими препаратами, коли пацієнт приймає не десять пігулок, а одну, і один раз на день, а не кілька разів. Оце і є один з числених інноваційних процесів, які відбуваються у генеричній фармі.  Інновації повинні бути присутніми в усіх процесах. Сьогодні компанія, яка не займається інноваціями – вона мертва. Вона не може рухатися далі. Тому інновації пронизують усі аспекти діяльності «Дарниці» і дозволяють нам оптимізувати процеси з точки зору  безпеки, безперервності, кіберзахисту, обробки даних та швидкого прийняття рішень», – додав Шимків.

Нагадаємо, «Дарниця» щорічно інвестує в розробки та дослідження понад 10% валового доходу. Всього «Дарниця» інвестувала в інноваційний розвиток понад 235 млн євро.

Про «Дарницю»:

Фармацевтична компанія «Дарниця» – найбільший в Україні виробник лікарських засобів, яка веде свою історію з 1930 року. У 2019 Дарниця оголосила про трансформацію бізнесу. Компанія провела ребрендинг і представила нову стратегію – побудову міжнародного бренду, лідерство в генеричному сегменті лікарських засобів і діджиталізацію процесів. Компанія фокусується на лікуванні найбільш поширених захворювань в області кардіології, неврології і болю.

Бенефіціари компанії – родина Загорій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті