Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Штат Вашингтон вводить заборону на бензинові автомобілі з 2030 року

Штат Вашингтон вводить заборону на бензинові автомобілі з 2030 року

Каліфорнія і Массачусетс планують аналогічні заходи на п'ять років пізніше

Штат Вашингтон вводить заборону на бензинові автомобілі з 2030 року
фото Pixaby

Законодавча влада штату Вашингтон прийняла закон «Чисті машини 2030», що пропонує всім легковим автомобілям, починаючи з 2030 року і далі, бути електричними. Продаж інших нових машин в штаті буде з цього моменту заборонена. Закон стане частиною масштабнішого проекту по перетворенню всього транспорту штату на електротягу, пише HighTech Plus з посиланням на Electrek.

Завдяки цьому законопроекту Вашингтон стане першим штатом США, який введе заборону на бензинові автомобілі в законодавчому порядку (а не за указом президента). Терміни введення в дію розпорядження також рекордні – Каліфорнія, визнаний лідер по EV в країні, і Массачусетс планують аналогічні заходи на п'ять років пізніше, з 2035 року.

Проект уже пройшов обидві законодавчі палати штату і тепер вирушив на стіл губернатора Джея Інслі для підписання. У Сенаті він отримав 25 голосів проти 23, а в Палаті представників – 54 проти 43.

Закон забороняє продаж, придбання або реєстрацію не-електричних автомобілів модельного року 2030+. Таким чином, він стосується навіть купівлі імпортних або привезених з інших штатів машин. При цьому автомобіль не зобов'язаний бути на акумуляторах, паливні елементи теж рахуються.

Проте, відзначає Electrek, законопроект складений як набір цілей, а не строгих вимог. Тому, напевно, з'являться виключення і лазівки.

Також в документі є пункт, який не буде реалізовано, поки 75% всього транспорту штату не виплачуватиме податок на користування дорогами. Він повинен замінити або доповнити податок на бензин, дохід з якого піде, в тому числі, на будівництво інфраструктури EV.

На початку року General Motors, що продає сотні тисяч бензинових пікапів і позашляховиків щороку, прийняла рішення, яке позначиться на всій автоіндустрії США. Компанія обіцяє стати вуглецево-нейтральною до 2035 року. В рамках цього плану вже до 2025 компанія має намір на 40% скоротити виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на території США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті