Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
В Росії затримали українського консула, Україна готує відповідь (ОНОВЛЕНО)

В Росії затримали українського консула, Україна готує відповідь (ОНОВЛЕНО)

За даними ФСБ, Олександра Сосонюка затримали в Санкт-Петербурзі при «отриманні секретної інформації» від росіянина, через декілька годин його відпустили

В Росії затримали українського консула, Україна готує відповідь (ОНОВЛЕНО)
фото www.flickr.com/photos/122273373@N05/31676615084

ФСБ Росії повідомило про затримання в Петербурзі консула України в цьому місті Олександра Сосонюка при «отриманні закритої інформації» з баз російських правоохоронних органів.

Як повідомляє «Інтерфакс», дипломат був затриманий «на місці злочину» 16 квітня під час отримання інформації закритого характеру від росіянина.

«Ця діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер по відношенню до Російської Федерації. До іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права», – заявили в Центрі громадських зв'язків (ЦГЗ) ФСБ.

Як стало відомо пізніше, дипломата затримували на декілька годин, наразі він перебуває на території дипмісії. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі РБК-Україна.

«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі на кілька годин. Зараз він знаходиться в українській дипустанові. Обставини затримання з'ясовуються. Найближчим часом українська сторона визначиться з формою реагування на зазначену провокацію з урахуванням існуючої практики», – сказав він.

Консульська установа України продовжує роботу у Санкт-Петербурзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті