Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
«Фактично напад»: при затриманні українського консула росіяни робили вигляд, що не впізнали його – Єнін

«Фактично напад»: при затриманні українського консула росіяни робили вигляд, що не впізнали його – Єнін

Україна готує дзеркальну відповідь на провокативний крок РФ

«Фактично напад»: при затриманні українського консула росіяни робили вигляд, що не впізнали його – Єнін
фото DR

Російські правоохоронці зробили вигляд, що «не впізнали представника українського консульства Олександра Сосонюка», коли затримували його 16 квітня у Санкт-Петербурзі. Про це Громадському радіо повідомив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

«Вчора ми стикнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства», – зазначив Єнін.

Він вважає, що наступним кроком з боку російської влади буде вимога до українського консула залишити територію РФ.

«Ми абсолютно не сприймаємо подібний шантаж і практику провокацій, яка стає дедалі грубішою. Обов’язком нашої держави є зробити все можливе для безпеки закордонних дипломатичних установ, навіть якщо йдеться про установи у державі-агресорі. Водночас, якщо російська сторона оголосить нашого співробітника персоною нон-грата, ми будемо змушені так само дієво реагувати на цей провокативний крок з боку РФ», – додав він.

Раніше ФСБ Росії повідомило про затримання в Петербурзі консула України в цьому місті Олександра Сосонюка нібито при «отриманні закритої інформації» з баз російських правоохоронних органів. Як стало відомо пізніше, дипломата затримували на декілька годин, наразі він перебуває на території дипмісії. Найближчим часом українська сторона визначиться з формою реагування на зазначену провокацію з урахуванням існуючої практики, заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті