Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Morgan Stanley втратив майже $1 млрд через крах фонду Archegos

Morgan Stanley втратив майже $1 млрд через крах фонду Archegos

Крах Archegos став найбільшим прецедентом після Long-Term Capital Management в 1998 році

Morgan Stanley втратив майже $1 млрд через крах фонду Archegos
фото Shutterstock

Один з провідних інвестбанків світу Morgan Stanley втратив $911 млн через крах приватного фонду Archegos Capital, повідомляє The Bell з посиланням на Financial Times.

У квартальному звіті Morgan Stanley йдеться про кредитний збиток у розмірі $644 млн і торговельний збиток у розмірі $267 млн. Обидві втрати пов'язані з «одним основним клієнтом». У розмові з Financial Times виконавчий директор інвестбанку Джеймс Горман підтвердив, що мова йде про Archegos.

Крім Morgan Stanley серед прайм-брокерів фонду також були банки Goldman Sachs, Deutsche Bank, Credit Suisse і Nomura. На останніх крах Archegos позначився ще більше – швейцарський банк втратив не менше $4,7 млрд, а японський – близько $2 млрд.

Archegos Capital Management – це великий і «примітно непрозорий» сімейний фонд колишнього аналітика Tiger Management Білла Хванга обсягом близько $75 млрд. Те, що сталося з ним викликає ряд питань про спроможність ризик-менеджменту нинішньої Уолл-стріт, пише Financial Times.

Схоже, що крах Archegos стає найбільшим прецедентом такого роду після Long-Term Capital Management (LTCM) в 1998 році, відзначає FT.

У п'ятницю, 26 березня, стало відомо про продаж на ринку великих пакетів китайських IT-компаній і кількох американських медіакомпаній. Сума скидання перевищила $20 млрд, а сааме явище виявився пов'язане з настанням маржін-колла у хедж-фонду Archegos через різке падіння вартості його портфеля.

Morgan Stanley реалізував аномально великі позиції приблизно на $13 млрд, включаючи блоки акцій люксового рітейлера Farfetch, каналу Discovery, китайського пошуковика Baidu і китайського сервісу освіти GSX Techedu. Goldman Sachs продав пакети на $6,6 млрд в Baidu, Tencent Music Entertainment Group і китайському рітейлері Vipshop. Додатково банк продав акції ViacomCBS і китайської Тб IQiyi на $3,9 млрд.

Котирування всіх перерахованих компаній помітно впали після закриття торгів.

Слідом за котируваннями компаній впали акції пов'язаних з Archegos великих інвестбанків. Японський Nomura у понеділок подешевшав на 16%. Котирування Credit Suisse (у нього також значні інвестиції в постраждалі компанії) в Європі впали на 14%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті