Нацбанк зобов’язав шість страховиків усунути порушення нормативів

Нацбанк зобов’язав шість страховиків усунути порушення нормативів

Якщо компанії не усунуть порушення вчасно, регулятор застосує інші заходи впливу

Нацбанк зобов’язав шість страховиків усунути порушення нормативів
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) зобов’язав шість страхових компаній усунути порушення нормативів. Серед них – норматив платоспроможності та достатності капіталу. Таке рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг, повідомляє пресслужба НБУ.

Комітет прийняв рішення про вплив на шість компаній:

  • ПрАТ СК «Арма»;
  • ТДВ «СК «Віп-Капітал»;
  • ТДВ «СК «Гештальт Груп»;
  • ПрАТ СК «Мономах»;
  • ПрАТ «СК «Сан Лайф»;
  • ПрАТ «СК «Трансмагістраль».

Як зазначається у повідомлені, обсяг страхових премій кожної з компаній у 2020 році склав від 4 млн грн до 20 млн грн. Один зі страховиків, окрім нормативів платоспроможності та достатності капіталу, також порушив вимоги щодо покриття страхових резервів прийнятними активами.

Нацбанк надав страховикам можливість усунути порушення та подати регулятору звіт до кінця травня 2021 року. СК «Мономах» має час до кінця червня 2021 року. Компанії зможуть подовжити ці терміни, якщо завчасно нададуть обґрунтовані та документально підтверджені клопотання. НБУ наголосив, страховики повинні виконати вимоги вчасно, або ж регулятор застосує інші заходи впливу.

Нагадаємо: у 2020 році страхові компанії заробили рекордні 2,2 млрд грн. Рівень виплат премій становить 35% для ризикового страхування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті