Китай починає клінічні випробування вакцини проти COVID, яку можна вдихати

Китай починає клінічні випробування вакцини проти COVID, яку можна вдихати

У CanSino вже є схвалена в декількох країнах ін’єкційна вакцина

Китай починає клінічні випробування вакцини проти COVID, яку можна вдихати
фото www.cansinotech.com

Китайська CanSino Biologics почне клінічні випробування вакцини проти COVID-19, яку вводять шляхом інгаляції, на наступному тижні. Про це телеканалу CNBC повідомив співзасновник і гендиректор компанії Сюефен Юй.

Він наголосив, що вакцина, яка вводиться шляхом інгаляції, може бути більш ефективною, ніж та, що вводиться через ін’єкцію, враховуючи, що коронавірус потрапляє в організм людини через дихальні шляхи. За його словами, теоретично інгаляційна вакцина може забезпечити додатковий захист шляхом активації антитіл або Т-клітин – білих кров'яних клітин, життєво важливих для імунної системи – в дихальні шляхи.

Юй сказав, що компанія використовувала ту ж концепцію при розробці інгаляційної вакцини від туберкульозу. Випробування, проведені в Канаді, показали, що інгаляційна доза протитуберкульозної вакцини, необхідна для забезпечення захисту, є «набагато меншою, ніж фактична ін'єкція», – сказав він.

CanSinoBIO працює над вакциною спільно з Пекінським інститутом біотехнології.

Нагадаємо: однодозова ін'єкційна вакцина проти COVID від CanSinoBIO була схвалена для використання в декількох країнах, включаючи Китай, Пакистан, Мексику і Угорщину.

Компанія заявила, що проміжні дані третьої фази клінічних випробувань за кордоном показали, що її вакцина була ефективна на 68,83% в запобіганні симптоматичного захворювання COVID-19 через два тижні після однієї ін'єкції, в той час, як показник знизився до 65,28% через чотири тижні.

Для порівняння, вакцина Pfizer-BioNTech є ефективною на 91% в запобіганні інфекції, в той час, як Moderna повідомила, що її вакцина була ефективна більш ніж на 90% через шість місяців після другої ін'єкції.

Нагадаємо: нещодавно було виявлено, що ефективність китайських вакцин проти COVID є нижчою, ніж у вакцин, розроблених Pfizer -BioNTech і Moderna. Раніше в цьому місяці директор Китайського центру з контролю за захворюваннями публічно визнав, що китайські вакцини «не мають дуже високого рівня захисту» та що вони розглядають можливість введення людям різних щеплень від COVID для підвищення ефективності вакцини.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло