Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника

Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника

Попередньо озвучена ціна не містила витрати на створення адаптера та транспортування супутника до точки запуску

Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника
Фото: Reuters

Загальна вартість запуску українського супутника «Січ 2-30» компанією Ілона Маска SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в $1,99 млн. Про це повідомив очільник агентства Володимир Тафтай в інтерв'ю Економічній правді.

«Конструкторське бюро «Південне» провело консультації зі SpaceX, і SpaceX переадресувало своєму підрозділу в Німеччині завдання на адаптацію супутника для запуску. Отже, загальна сума контракту на сьогодні становить $1,99 млн. Це сума вже з урахуванням всіх технічних питань, пов'язаних з запуском супутника», – розповів Тафтай.

Раніше народний депутат Дмитро Наталуха повідомляв, що ціна контракту становитиме $1 млн. За словами Тафтая, у цій сумі не були враховані додаткові умови.

«Сам по собі супутник не потрапляє в космос. Його потрібно встановити на ракеті, запустити, супутник повинен відокремитися від ракети і полетіти в потрібному напрямку, щоб зайняти потрібну орбіту. Система відділення супутника від ракети, за допомогою якої супутник кріпиться до ракети і яка забезпечує його відстріл в потрібному напрямку на орбіті, – це теж досить складна річ», – пояснив очільник Держкосмосу.

Згідно з повідомленням, у контракті за $1 млн не були враховані витрати на створення адаптера та транспортування супутника до точки запуску. Контракт вже опрацьований, попередні домовленості є. Після виділення коштів Кабінетом міністрів робота буде реалізована.

За словами Тафтая, сам супутник і всі його компоненти вироблені КБ «Південне» й іншими українськими підприємствами.

Нагадаємо: Кабмін розблокував гроші на добудову українського космічного супутника «Січ 2-30».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло