Кабмін розблокував гроші на добудову українського космічного супутника «Січ 2-30»

Кабмін розблокував гроші на добудову українського космічного супутника «Січ 2-30»

Рішенням уряду розблоковані 90 млн грн, яких вистачить на запуск та страховку космічного апарату

Кабмін розблокував гроші на добудову українського космічного супутника «Січ 2-30»
фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів України дозволив КБ «Південне» використовувати для добудови та запуску космічного супутника «Січ 2-30» 90 млн грн, які залишилися від нереалізованого проєкту зі створення ракетного комплексу «Циклон-4» та були заморожені на рахунках підприємства.  Про це повідомив нардеп Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами нардепа, рішенням уряду розблоковані 90 млн грн, яких вистачить на запуск та страховку космічного апарату.

«Інші витрати, пов'язані з доопрацюванням апарату і наземного сегмента, а також підготовкою до запуску, передбачається профінансувати з інших джерел, в т.ч. з бюджету Національного центру управління та випробувань космічних засобів і власних коштів КБ «Південного», – повідомив нардеп.

Таким чином вдалося усунути перешкоду для фінансування фінальної стадії проєкту по «Січ 2-30», який дозволить державі за оцінкою Мінстратегпрома отримувати дохід близько $5 млн на рік від використання супутникових даних. Однак державі ще належить навчитися комерціалізувати дані, отримані від подібної космічної діяльності, зазначив заступник голови комітету ВР з питань економічної політики.

У разі успішного виведення на орбіту супутник зможе працювати близько 5 років. Функціонал супутника на 15% пов'язаний з завданнями безпеки та на 85% з цивільними цілями, такими як моніторинг вирубки лісів, надзвичайних ситуацій, стану полів і т.д.

Нагадаємо: компанія Ілона Маска наприкінці 2021 року запустить український супутник за $1 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло